V Humennom to žilo Maxi-športovým-stretkom

V Humennom to žilo Maxi-športovým-stretkom

„Bežte, skáčte, kričte, len nehrešte.“ Práve tento citát sv. don Bosca sa stal heslom maxistretka, ktoré tento rok zahájilo činnosť SCVČ a strediska Laura v Humennom.

V štvrtok 11.9.2014 prišlo zažiť túto udalosť rekordné množstvo športuchtivých dievčat.

V tento deň prišlo do strediska veľa nových tvárí plných očakávania z toho, čo sa bude diať. Dievčatá prišli oddýchnuté po prázdninách, aby otvorili brány strediska a aby sa tu mohli v novom školskom roku opäť stretávať.

Na začiatok všetky zúčastnené privítali hlavná rozhodkyňa „Papeky“ spolu so svojimi pomocníkmi „Mekym“ a „Fekym“ a svojou neodmysliteľnou radosťou zo športu dievčatá navnadili do plnenia súťaží, ktoré na nich čakali. Dievčatá boli rozdelené podľa stretiek a ročníkov, a tak vypukol súboj medzi stretkami. Každé z nich mohlo ukázať svoju silu, tímovosť a šikovnosť v troch súťažiach: florball, strihaná a ping-pong.

Počasie bolo premennou, ktorá nestála animátorkám v ceste a ukázalo sa, aké vedia byť spolu s dievčatami flexibilné.  Jedna z animátoriek povedala: „Keď išli ľudia okolo strediska, určite počuli veselé výkriky, smiech a videli pohyb detí.“ „Neočakávala som, že príde toľko dievčat. A aj keď niektoré časti programu nevyšli podľa plánu, som rada, že to žilo takou spontánnosťou“ dodala jedna z organizátoriek akcie.

Po vyhlásení víťazného stretka, ktoré si v jednotlivých súťažiach viedlo najlepšie, najmladšie dievčatá rozviazali stuhu na dverách strediska, čo symbolicky znamenalo, že stredisko bude pre dievčatá otvorené a že sú v ňom všetky stále vítané. Do oratória, na krúžky a stretká budú môcť dievčatá opäť začať chodiť už od posledného septembrového týždňa.

 

Andrea Tovarňáková

15.09.2014 22:03