V Humennom vrcholí príprava na chatovačku

V Humennom vrcholí príprava na chatovačku

Chatovačka na ktorú sa všetci tak tešíme je už za dverami a tak animátori a animátorky spolu so sestrami a saleziánmi, dali hlavy dokopy a počas víkendu 29 – 31. mája, na chate v Jasenovciach dolaďovali detaily, aby bolo všetko perfektne pripravené.

Celý víkend sa niesol v družnej a priateľskej atmosfére. V piatok poobede sa na chatu konečne vyštverali unavené, no usmiate tváre animátorov a animátoriek, ktorí sa už nevedeli dočkať  obľúbenej chatovej dielne. Niektorí sa do Jasenoviec priviezli autom či autobusom, iní zase prišli bicyklom či dokonca peši. No aj napriek tomu mali všetci skvelú náladu a užívali si spoločné chvíle, ktoré majú pre nich hodnotu zlata, niektorí sa stretli po dlhom čase a tak nasledovali aj vrúcne privítania a dlhé objatia. Úsmev nedokázali pokaziť ani zdravotné problémy niektorých animátoriek. Duchovná obnova spolu so svätou omšou pomohla všetkým načerpať plno síl a nových, veľmi potrebných, nápadov.

Večer, po obnove, sme  oslávili narodeniny animátora Peťa Roška, takže večer všetci zaspávali síce trochu vyčerpaní, no šťastní a nedočkaví, z toho čo ich čaká na ďalší deň.

No samozrejme na rad sa dostala aj chatovačka, veď o tom to celé bolo. Dlhé hodiny, krásnej soboty, presedené v spoločenskej miestnosti a podrobný prehľad každého jedného dňa chatovačky, tisíc komentárov a pripomienok, to všetko prinieslo ovocie a my dúfame, že sa to deťom bude páčiť a že sa nám podarí splniť naše vízie. Nesmela chýbať ani svätá omša, na nečrpanie nových síl.  Samozrejme že sme celý deň nesedeli v chate, Rasťo, ako pravý vodca rozdelil úlohy a ušlo sa veru každému. Od kosenia, cez hrabanie a umývanie okien až po rúbanie dreva a upratovanie garáže. Všetci to samozrejme brali ako výzvu a tak s úsmevom na tvári pracovali na zveľadení saleziánskej chaty a jej okolia. Večer sa všetci zišli okolo ohňa, a mohla sa začať pravá opekačka. Klobásky, oheň, gitara, spev, vtipy. To všetko vyčarovalo nezabudnuteľnú atmosféru, a do hlbokej noci bolo počuť spev, pretože opekačka sa náhle prevrhla do poriadnej diskotéky. Večer  sa všetci totálne vyšťavení, zvalili do svojich postelí a tvrdo zaspali.

Nedeľa. Celý víkend ubehol ako voda. Ráno, ako inak, výborné raňajky od tety Jožky, ktorá nám celý čas varila dobroty. Potom svätá omša, a po nej všetci zbalení ešte dostali skvelý suchý obed alla výborný rezeň s chlebom, ešte rozlúčka a po nej si už každý išiel svojou cestou.

 

Ľudka Kuľhová

09.06.2015 10:35