Veľmi dobre aj organizačne

Veľmi dobre aj organizačne

Konečne prišiel ten deň, na ktorý sa všetky dievčatá tešili - Dvoj:odka. Stretli sme sa vo štvrtok po obede u saleziánov. Zotrvali sme tam istý čas, ktorý sme využili a zmysluplne strávili hrami. Už prvá hra naznačovala, že to bude tvrdý boj, pretože betónovému ihrisku padla prvá obeť, ktorá zanechala krvavú stopu (krvi nebolo až tak veľa, ale predsa tiekla).

Nasledoval presun na stanicu, kde sme čakali na autobus. Cesta bola dosť náročná a stála nás veľa síl. Zbytočne sme vystúpili v Továrnom a zase nastúpili do toho istého autobusu. Bola to sranda ale zároveň aj veľký trapas, keďže tam stále sedeli tí istí cestujúci. Po strastiplnej ceste sme konečne dorazili na chatu v Jasenovciach. Zhodili sme vaky a hneď sme sa dali do prípravy jedla, lebo každá jedná z nás bola veľmi hladná. Z pocitu prejedenia sme sa dali radšej do diskotéky, že tie kilá vytrasieme.

Pomedzi hity, ktoré sa púšťali, sme hrali hry z partičky a prišli sme na to, že taký hrniec sa dá použiť na veľmi veľa spôsobov ako je napr. čiapka, plťka, WC a mnoho ďalších. Po hrách a diskotéke nasledovala nočná hra. Dievčatá si riadne premysleli, či majú dostatok odvahy na strašidelnú cestu plnú nástrah. Na každom rohu ich mohol totižto nastrašiť JUHÁSEK (hororová postava z príbehu). Našli sa odvážne dievčatá, ale aj také, ktoré si to radšej rozmysleli. Pre tie, ktoré sa rozhodli "ísť do toho" to bolo dosť náročné, pretože ak dostali indíciu: "hľadajte papieriky pod hrncami" tak nevedeli, kde presne to je.

Nočná hra sa skončila a naše milé účastníčky sa pobrali spať okolo 3 hod. nad ránom. Niektoré z nich si radšej počkali rovno na východ slnka. Nasledovalo ráno a deň prvý. Prichystali sa raňajky a dievčatá sa rozdelili do troch skupín. Prvá skupina na upratovanie, druhá na varenie a tretia na umývanie okien, ktoré sme dostali ako bonus od Rasťa za náš zvýhodnený pobyt. Všetky boli rýchle a šikovné no zase hladné, čo znamenalo ďalšiu úlohu pre druhú skupinu. Na obed boli - tak ako zvyčajne - špagety. Po náročnom upratovaní, varení a umývaní okien nastal čas na oddych pri rozprávke Divočina (odtiaľ je z kontextu vytiahnutý názov článku). Dievčatám sa naskytla možnosť ísť na slack - line, čo využila početná prevaha.

Takéto pekné a ešte krajšie zakončenie nielen Dvoj:odky, ale aj celých prázdnin, nás čaká aj na budúci rok. Už teraz sa tešíme na všetky dievčatá, ktoré prídu.

Barborka Š.

07.10.2012 12:00