Deň detí v Košiciach

Deň detí v Košiciach

Vo štvrtok 29.6.2013 , sme si pripomenuli medzinárodný deň detí .Združenie Laura s Mestskou časťou KVP pripravilo bohatý program pre všetky deti . Mohli si zaskákať na trampolíne , šmýkať sa na nafukovacej šmýkačke , mohli si nechať pomaľovať tvár a súťažiť na rôznych disciplínach.

Združenie Laura si pre deti pripravilo mnoho rôznych stanovíšť ako napríklad lovenie rybičiek, hádzanie krúžok na kolíky ,prejdenie  špagátovej dráhy a mnoho ďalších zaujímavých disciplín. Počas týchto aktivít nás sprevádzala skvelá hudba a bohatý program s mnohými tanečnými vystúpeniami. Organizátorom tohto podujatia ďakujeme a tešíme sa na to čím nás prekvapia na budúci rok.

Štvrtok 29. mája 2014 Mestská časť Košice - Sídlisko KVP v spolupráci s o. z. Haliganda, o. z. Laura, s materským centrom Lentilka, MC Stonožka a s Klubom priateľov koní n. o. pripravila pre všetky deti zábavné popoludnie pri príležitosti osláv ich sviatku. Na úvod privítala starostka mestskej časti Iveta Kijevská všetkých malých aj veľkých, detičkám zablahoželala k ich sviatku a popriala príjemné popoludnie.

Námestie pod OC Iskra sa naplnilo deťmi, ktoré sa tešili na  zábavu plnú hier, tanca, divadla a súťaží. Nechýbali ani malý a veľký skákací hrad, trampolína, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, hľadanie pirátského pokladu, športové aktivity, minidisco s bublinkami, balóny a samozrejme sladké maškrty. Najatraktívnejším lákadlom boli dva milé poníky, ktoré s radosťou vozili svojich malých kamarátov.

Na pódiu sa predstavilo tanečné štúdio Hviezdička v tanečných disciplínach disco, hip-hop, disco show a dance show, s ľudovým tancom sa predviedli deti zo SZUŠ Vlada Urbana, Súkromná spojená škola HUMAN vystúpila so scénkami v anglickom jazyku pod názvom Príbeh o vďakyvzdaní  a Jarné pásmo, Centrum voľného času - Elokované pracovisko Strom s tanečnými vystúpeniami detí pod vedením Eriky Novej, zatancovali nám aj mažoretky zo Súkromného CVČ Pauzička a divadelné predstavenie odohralo občianske združenie Haliganda pod názvom " Ako psíček a mačička varili tortu".

Všetky detičky, ktoré sa zapojili do súťaži na jednotlivých stanovištiach získali EVROKVP peniaze, za ktoré si mohli v našom KVP obchode zakúpiť rôzne sladke odmeny.

Aj napriek nie úplne priaznivému počasiu sa tohtoročné podujatie Deň detí úspešne vydarilo a veríme, že ste s nami prežili krásny deň plný zážitkov.

Silvia

02.06.2014 09:39