Dobrovoľníctvo ako strom plný ovocia

Dobrovoľníctvo ako strom plný ovocia

Animátorka Miška Linková (už niekoľko ročná Videsáčka) si povedala, že pre stredisko Košice napíše projekt Komprax a ponúkne mladým zážitok animátorstva.

Vďaka nej sme sa jedno sobotné májové popoludnie stretli na animátorskej nažhavovačke. Veď animátorstvo i dobrovoľníctvo je ako jeden strom, ktorý prináša ovocie podľa toho, kto ako polieva, okopáva...a sadí.

Na úvod sme si každý vytvorili svoj životný „ovocno-zeleninový kôš“. Tak sme mohli spoznať, kto bol v akej záhradke vypestovaný, kto sa cítil ako „užitočný zemiak“ „mandarinka plná vzťahov“ či „uplakaná cibuľa“. Ďalšia časť programu bola venovaná zásadám animátorstva- rozum, srdce i náboženstvo. Veď každý dobrý záhradník musí dodržiavať pravidlá pestovania, aby získal, čo najväčšiu úrodu. Rozum sme si cvičili strategickou hrou „budujeme mosty“- dva tímy mali prostredníctvom stavby- vedúcich komunikovať, aby postavili dve polovice mosta, ktoré spolu vytvoria použiteľný celok. Komunikácia bola jediný prostriedok pre úspešný výsledok a mladí si mohli na vlastnej skúsenosti zistiť, že to nie je až také jednoduché. Spoločnou modlitbou sme sa zverili do rúk Panny Márie s prosbou, nech ona prvá položí ruky na všetko, čo máme urobiť- lebo plod jej lona je pre svet tým najlepším ovocím. Tak prečo sa neučiť práve od nej?

 

Silvia

26.05.2014 09:31