Jarný prímestský tábor Anidor

Jarný prímestský tábor Anidor

Zamysleli ste sa nad tým, akého pôvodu je slovo Anidor? Je to veľmi jednoduché. Stačí si ho prečítať odzadu a hneď pochopíte hlavnú myšlienku tohto- ročného jarného tábora, ktorý je jednou z ponúk Mestskej časti Košice- sídlisko KVP a OZ LAURA. Tábor- RODINA

Každý deň sme s deťmi hovorili o jednom z členov rodiny a okrem hovorenia, si deti mali možnosť vyskúšať byť dobrým otcom či mamou a zistiť, že to vôbec nie je ľahké. Ale pekne poporiadku.

V pondelok sme mali na muške OTCA, ktorému deti prisúdili vlastnosti ako úprimnosť, zodpovednosť, obetavosť a činnosti ako „mal by ľúbiť svoju rodinu, živiť ju a tráviť čas s deťmi“. Jednotlivé vlastnosti si hneď mohli vyskúšať v hre pevnosť Boyard. V utorok sme rozprávali o našich MAMÁCH. Spolu sme prišli na to, že dobrá mama by si mala vedieť nájsť „čas na seba, prácu i rodinu“. A tak „čas pre seba“ chlapci strávili na lezeckej stene a dievčatá vo „wellnesse“, „čas práce“ zas vyrábaním v tvorivej dielni. Streda sa spájala s našimi SÚRODENCAMI a to bol deň hier: či už ihriskových alebo spoločenských v dennom centre. V tomto dni sme dostali aj návštevu p. starostky Ivety Kijevskej, ktorá ocenila jednu z našich animátoriek Veroniku Schurgerovú, za jej dobrovoľníctvo. Celý tábor sme zakončili výletom na Košický hrad a odmeňovaním detí sladkosťami a fotorámikom. A prečo fotorámik?

No aby si mohli spraviť fotku svojej rodiny. Veď heslom tábora bolo: JE TO V RODINE, a tak aj my veríme, že to najdôležitejšie máme v rodine. Každý z nás máme rovnaký počet hodín - 24 a iba my rozhodujeme, komu, čomu a prečo zo svojho času venujeme.

Silvia

 

Pár veršov z dielne detí:

Dobrý tábor máme, 

stále sa len hráme. 

Tábor je sranda, 

sme skvelá banda.

Názov je Anidor.

 

Rodina je pre nás vzor. je cez jarné prázdniny.

V pondelok bol OTEC, Na výlety chodíme,

bolo srandy kopec. poháre si robíme.

A v utorok MAMA.

Nie je žiadna lama.

 

SÚRODENCI boli v stredu,

pokoročili sme dopredu.

Dnes sme boli na hrade,

mali sme sa parádne.

 

Silvia

15.03.2014 13:00