V Košiciach lietali šarkany

V Košiciach lietali šarkany

Na sídlisku KVP sa 12. októbra opäť uskutočnila Šarkano-olympiáda pre rodiny a deti v spolupráci OZ Laura a Mestskej časti KVP.

Deň bol nad očakávanie krásny- vôňa stromov, teplo a štebot vtákov skôr pripomínali prebúdzajúcu sa jar, než vládu jesene. Radostná atmosféra sa šírila pomedzi bytovky na otvorenom priestranstve, kde sme rozložili hudobný kútik, stoly na tvorivú dielňu i predajňu šarkanov a cukrovej vaty. Prvá časť programu- púšťanie a vyrábanie šarkanov, bola náročná. Vietor utíchol a o to viac nechal robotu na deti, mamičky a oteckov, ktorí pobiehali sem a tam, aby aspoň na chvíľu videli svojich šarkanov lietať. Stálo to veľa námahy, ale určite to ocenil kardio- vaskulárny systém, ktorý sa výborne prekrvil a rovnako bolo na tvárach vidieť i vyplavenie endorfínov šťastia do krvého obehu. V druhej časti programu mali deti možnosť súťažiť v rôznych športových disciplínach sprevádzaných našimi animátormi- športovcami ako napr. Bolt, Kaliská, Toresss, Moravcová... Za víťazstvo získali tehličku, ktorá slúžila ako platidlo v špeci obchodíku so sladkosťami. Tehlička sa prilepila na motivačný plagát, aby sme si pripomínali 30. výročie od výstavby sídliska KVP. 
A možno na záver...pri pohľade na trávnatú plochu obsypanú behajúcimi deťmi a dospelými som si pomyslela: "Nevadí, že dnes až tak nefúka, ten vietor je v nás, čo nám dáva krídla. V nás a v našich rodinách..." 
 

Sisa S.

21.10.2013 09:04