Aj v Michalovciach to spieva

Aj v Michalovciach to spieva

Tento piatok naši zboristi výnimočne nešli do školy, ale na železničnú stanicu plne nabalení a pripravení na víkend plný hudby a spevu :)

Takmer nekonečnú cestu vlakom sme si spríjemňovali spievaním a hraním na ukulele. Potom sme s nadšením vystúpili a kráčali (už aj so Šamorínom) priamo ku Kaťáku, kde sme našich spoluzboristov mohli spoznať viac pri kalčete alebo pingpongu. Po ubytovaní sa v škole sv. Dominika Sávia nasledovala svätá omša a neskôr dlho očakávaná večera. Keď sme mali plné brušká, mohol sa začať večerný program. Zoznamovačku, stoličkový tanec i naháňačku s balónmi sme si užili aj vďaka zaujímavým cenám. Nasledovalo večerné slovko a cesta do školy. Kto ešte ako tak nezaspával, mal ešte možnosť, pozrieť si rozprávku, a tí viac zničení sa už pobrali do svojich spacákov.

 

Ďalší deň nás hneď čakali chutné raňajky v školskej jedálni, potom sme sa, spievajúc: pošta, pošta, pobrali zas do Kaťáku, kde boli pre nás nachystané pestré workshopy. Každý si mohol vybrať z hudobného, speváckeho, výtvarného aj tanečného. Pár hodín sme všetci strávili pri činnostiach, ktoré nás bavia najviac a spoznávali ľudí, s ktorými máme spoločné záujmy. Neskôr mohol každý workshop predviesť, čo za tých pár hodín stihol. Tanečníci predviedli nacvičený tanec, hudobníci zahrali piesne a speváci zaspievali žalm na nasledujúcej omši.

 

Potom nasledoval zaslúžený a chutný obed, neskôr sme mali zase priestor na hranie sa, rozprávanie sa s novými kamarátmi. Po oddychu sme sa všetci poukladali do miestnosti, kde sme sa všetci zladili, rozcvičili a mohli sme začať skúšať na nedeľnú svätú omšu. Mohli sme počuť ako hrajú piesne ostatné zbory a voľačo sa od nich naučiť. Po poctivom nacvičovaní nasledovala vytúžená večera. Napapkaní, sme mali zase priestor oddýchnuť si a zahrať sa, no neskôr sme sa všetci nedočkavo pobrali do haly, kde už na nás čakal večerný program, ktorý sa niesol v duchu zábavno-vedomostnej šou Milujem Slovensko. My sme ju mali však v lepšom - hudobníckom vydaní. Po veselom súťažení a snažení sa uhádnuť známe pesničky, vo veľkom vydaní ubonga, pantomímy a čo najpresnejšej tipovačke, nasledovalo večerné slovko. Po príchode do školy sme sa snažili ísť čo najskôr spať, aby sme boli čerství a podali čo najlepší výkon na veľmi očakávanej nedeľnej svätej omši.

 

Na tretí, posledný deň, sme sa rýchlo pobalili a putovali sme rovno do Kaťáku, kde nás už čakali pripravené raňajky. Po nácviku posledných detailov sme sa pobrali zvučiť rovno do kostola. Keď sa kostol pomaly celý zaplnil a všetko bolo pripravené, omša sa mohla začať. Celým kostolom sa rozoznel mocný zvuk rôznych nástrojov a všetkých našich hlasov. Ako obetný dar sme priniesli naše vystrihnuté ruky nalepené v tvare husľového kľúča, ktorý sme vyrobili vo výtvarnom workshope.

 

Aj keď sa nám nepodarili všetky tóny podľa našich predstáv, hrali sme a spievali na slávu a chválu nášho Ocka :)

Po omši sme sa odmenili veľkým potleskom a záverečnou piesňou Čakajú ťa nástrahy, do ktorej sme všetci vložili <3 a tak sme poďakovali aj našej mamke. S dobrým pocitom sme šli na posledný bod nášho programu – vynikajúci obed. Keď sme doplnili zásoby, užívali sme si posledné chvíle s našimi novými aj starými kamarátmi a pomaly sme sa pobrali a vyrazili smerom Dubnica nad Váhom → Michalovce.

 

Ďakujeme všetkým organizátorom tohto víkendu a zborom, s ktorými sme si mohli zahrať a stráviť čas spolu a niečo sa naučiť. Dúfame, že sa uvidíme čoskoro a znovu si spolu zaspievame a zahráme :)

 

viac info tu alebo tu

 

fotky nájdete tuto alebo aj tu

 

Edita Dolobáčová

11.04.2018 20:23