Doma u Laury

Doma u Laury

21. januára sme si spoločne pripomenuli, čo všetko obsahoval Laurin odvážny, obetavý a inšpirujúci život. Animátori ponúkli množstvo aktivít, v ktorých si deti vyskúšali, akými prekážkami Laura prešla, zároveň ako s ňou bol Ten, ktorého milovala a istotne práve teraz miluje v nebi.

Podľa listu sme sa všetci dozvedeli, že vonku zúri občianska vojna. Deti, v úlohe vojakov, boli priradené k svojim veliteľkám, s ktorými mali bezpečne utiecť do And. Spoznali sme Laurinho otca Josého Dominga i aké je to byť v zlej finančnej situácii. Mená ako Mercedes, Manuel Mora, či Laurina sestra Júlia, nám boli známe - cez pantomímu sme ich hravo uhádli. Aby sme sa viac priblížili životu statočného dievčatka, skúsili sme byť ostražití a pozorní. Po občerstvení a tombole, sme v sebe objavili obetavosť, zachránili sme sa pred potopou, neváhali spoznať nové veci, hádať, čo počujeme a tiež sa zabaviť stoličkovým tancom. Napísali sme ďakovné modlitby za naše milujúce mamky. Dokonca sme prešli cez prekážky so zatvorenými očami. Avšak, mali sme lano, ktorému sme dôverovali a to nás priviedlo dnu do kostola, do neba. Tam čakala Laura s pokladom - so svätosťou a sladkou odmenou. Keď sme všetci prišli, poďakovali sme za naše mamky modlitbami, ktoré sme si napísali v skupinkách. Pomodlili sme sa aj k nášmu vzoru – Laure.

 

Keďže na tento zážitok chceme spomínať a podľa Laury dušu, srdce, celé ja Bohu dať, spravili sme si spoločnú fotku, ktorá nám dokáže pripomenúť, ako dobre sme sa cítili. Ako Láska zachraňuje a spravodlivých odmeňuje, ako chceme, aby bol On poznaný a milovaný.

 

viac fotiek tu

 

Kristína Jakubů

21.01.2018 22:45