DOSŤ

DOSŤ

Aké by bolo leto bez Prázdninového klubu? Predsa DOSŤ na nič! Aby bolo DOSŤ SUPER, zažili sme exotický a nezabudnuteľný týždeň priamo v Michalovciach:

Pondelková HrDOSŤ

Odhodlali sme sa tromfnúť koberce z Indie a začali tvoriť brmbolcový koberec. Ozdobili sme sa šambala náramkami, (ne)nápadne nazerali do kuchyne, čo Evka s deťmi napečie. Oľa čarovala s drôtikmi a vedľa nej Aťa za pár minút „vypestovala“ pistáciové ruže. V kaplnke sme sledovali nových gitaristov a divadelníkov: ,,Kto vysoko lieta, nízko padá.“ Nebuďme pyšní, namyslení, ale buďme hrdí, že máme Pána Ježiša. Ten hrá vždy s nami a za nás!

 

Utorková RaDOSŤ

Znovu sme ,,pestovali“, tento krát saténové ruže. Schody pri vchode do domu sme skrášlili kvetinovým závesom - veď, keď prídete, uvidíte! Maľovali sme sadrové lienky, vyrábali vtáčie búdky, okrem gitary, hrali aj na klavíri. Vyšantili sme sa na pokusoch. Naši divadelníci nám pripomenuli, že vždy je dôvod na radosť. Poobede sme začali maľovať plot, vyparádili sa havajskými vencami a čelenkami, športovali, hrali spoločenské hry.

 

Stredajšie DOSTihy

Spravme si ružencové náramky, aby sme mali z čoho vyberať. Ale čo na seba? Pomaľujeme si tričká! A dekorácie? Mysleli sme na všetko. Vyrobili sme si drievkové ozdoby a mramorové vázičky. Divadelníci nám priblížili slovko ,,dostihy“. Inak ich môžeme nazvať preteky, ale čo je podstatné je to, že na ich konci je cieľ. Aký cieľ máme my? My chceme dostihnúť svätých, chceme sa stretnúť v cieli s Ježišom. Poobede sme sa osviežili vodnými hrami, vyrobili kvietky do vázičiek a čelenky do vlasov.

 

Štvrtková MlaDOSŤ

Poznáte dožinkové vence? My áno. Tvorili sme z papierovej hmoty, vyrábali svietniky, skladali origami, dokončili koberček. V kaplnke divadelná dielňa poukázala na to, že: ,,Nikdy nie je skoro byť dobrý!“ Poobede sme sa zapojili do súťaže LAURA MÁ TALENT, kde sme ho naozaj ukázali. Po dome nám rozvoniavali levanduľové vrecúška, skrášlili sme sa náušnicami z nitiek a verte či neverte, prileteli aj papagáje z Brazílie!

 

Piatkové DOSŤahovanie

Domaľovali sme tričká, plot, vyrobili vešiačiky s menom, svietniky, piekli placky, hrali na gitare. Zrazu sme sa ocitli v kaplnke - dosťahovali sa. Viete, hoci je na svete veľa krásnych vecí a určite je možné využiť ich dobre, na konci našich ciest nám stačí mať plné a otvorené srdce. Je len na nás, čím ho naplníme. Poobede sme neodolali zmršťovačkám, aranžovaniu ruží, sviečkam z včelích plástov a maľovaniu na tvár. S deťmi a rodičmi sme sa rozlúčili asi o 16:26 ešte u sestier, no večer sme pokračovali  celovečerným hodnotením v palacinkárni.

 

Sr. Janula nám zvykne hovoriť výstižnú vetu, keď nechceme ísť domov: ,,Musíte odísť, aby ste sa mohli vrátiť.“ Nuž, tento raz sme si to vymenili. Vďačné, zaslzené, ale šťastné vieme, že môžeme všetko v tom, ktorý nás posilňuje. (Filipanom 4:13)

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

všetky fotky nájdete tu alebo na našom fb :)

Kristína Jakubů

06.08.2018 11:40