Maxistretko s O2Hou

Maxistretko s O2Hou

Ôsmy september patril otvoreniu školského roka v michalovskom stredisku Laura. Na tohtoročné Maxistretko zavítali aj tri odvážne, mladé a sväté ženy.

Jana z Arku v čele francúzskej armády bojovala proti Anglicku v hre Kráľu, kráľu daj vojačka a Kateri Tekakwitha si s deťmi zahrala Indiánsku šatku. Sára Salkaházi pomohla zvedavému publiku zistiť názvy akcií počas roka, no ako správna novinárka prizvala jednotlivcov k interview:

 

Páčilo sa ti na tejto akcii, na čo sa najviac tešíš?

 

Áno, veľmi sa mi páčilo ako sme hrali hry, páčilo sa mi ako sme sa dávali do našich skupiniek a dohadovali sa, kedy budeme mať stretko. Najviac sa teším na Silvester. (Livka)

 

Veľmi dobre bolo, najviac sa teším na Laurafest. (Betka)

 

Áno, dohodli sme si stretko Včielok, sme tam štvrtáčky a piatačky. Teším sa na Prázdninový klub. (Emka)

 

Bola to pecka, hrali sme Indiánsku šatku, molekuly, tombola bola. Prídem aj nabudúce. (Danko)

 

Najlepšie je to občerstvenie na konci! (Mimka)

 

Bola tu výborná atmosféra, deti sa tešili z hier a mohla som si zahrať dokonca v divadle, bola som prvá indiánska svätica. Najviac sa teším asi na Jarný prímesťák. (Danielka)

 

Dievčatá si spolu s animátorkami a sestrami saleziánkami dohodli časy stretiek. Domov odchádzali osviežené melónom či chutným koláčikom s odvahou ísť proti prúdu, spoznať samé seba  a nehanbiť sa za svoju vieru. ,,Neboj sa, veď s tebou som ja, neobzeraj sa, veď ja som tvoj Boh, posilňujem ťa  svojou spásnou pravicou.“ (Izaiáš 41,10)

 

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

 

 

 

 

 

 

Kristína Jakubů

13.09.2019 21:29