Mladosť starých rodičov

Mladosť starých rodičov

31. decembra nastal v našom stredisku nečakaný obrat v čase, kedy sme potiahli kľučku na dverách a presunuli sa o niekoľko desiatok rokov do minulosti.

Popoludním nás sprevádzalo vysielanie Československého rozhlasu, ktorý sme sledovali v rôznym mestách - skupinkách. Prezradil nám mestá, do ktorých sme v to poobedie patrili a šikovne si osvojili typické výrazy v Prahe, Brne, Bratislave, Liptovskom Mikuláši a Ružomberku.

Nasledovala tancovačka, kde sme sa vybláznili na retro hitoch. Po nej sme si vydýchli pri spoločenských hrách ako sú domino, pexeso, Čierny Peter, človeče. Napokon sme zachytili vlnu rádia Vatikan a presunuli sa do kostola. Modlitbou sme sa prihovorili Pánu Bohu. ,,Lebo každý, kto prosí, dostane a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria." (Lk 11,10)

V oratku na nás čakalo pohostenie, a tak sme sa smelo pustili do jedenia. V čajovni boli ocenené tri najlepšie retro kostýmy. Predposledným bodom programu bolo hádanie názvov rozprávok. Keď sme ich všetky uhádli, dostali sme salónky a frkačky, ktorými sme narobili patričný hluk a presunuli sa von. Tam sme sledovali ohňostroj, zápalili prskavky. Bolo to naše zbohom roku 2018 a nové ahoj roku 2019, v ktorom Vám želáme, aby ste rástli v nádeji, láske, múdrosti, spravodlivosti, mravnej sile a miernosti. Milí naši priatelia, majte šťastný nový rok!

 

viac fotiek tu

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Kristína Jakubů

02.01.2019 14:44