Sila slova

Sila slova

Slovo lásky, povzbudenia... a mnoho iných slov, ktorými môžeme ovplyvniť nejeden život. Aj o tomto bol týždeň 6.-10. júla v stredisku Laura v Michalovciach.

Náš Prázdninový klub 2020 sa niesol v myšlienke Sila Slova, ktorá sa všetkým páčila a zaujala nás. Každé ráno animátori začali rannou modlitbou a myšlienkou, ktorou sme sa riadili celý deň.Tento rok prvýkrát pomáhali "animátorkovať" aj dievčatá zo stretka Stellinky. Každá cítila štipku stresu, lyžicu nadšenia a hrsť zodpovednosti. Každý z nás si pre deti pripravil nejakú peknú a zaujímavú dielňu, keďže deti v tejto dobe zaujať je umenie. Pomáhali nám aj mamky, ktoré mali na starosti naše milované mydielka,sviečky a pre zmenu aj balzamy na pery. Mydielka sme obzvláštnili sušenými kvetmi a mušľami. Aby sme nezabudli na chlapcov, pripravili sme si pre nich drevársku dielňu, kde si mohli vyrobiť od náhrdelníkov až po stolnéhry. Vyskúšali si pracovať s rôznymi nástrojmi, drevom i kožou. Horúcou novinkou bol nechtový a vlasový salón. Každé dievča malo originálne nechty a elijaké účesy. Staré dobré bomby do kúpeľa, batikovanie, pletenie náramkov a drôtiky boli neoddeliteľnou súčasťou. Taktiež sme maľovali na Cédečka a peračníky alebo vyrábali vlnené kľúčenky a štipčekové príšerky.... Na svoje si prišli aj hudobníci, či deti, ktoré sa chceli naučiť hrať na ukulele. Herci neostali taktiež pozadu a na každý deň si pripravili divadielko s témou o sile slova. Divadlá boli krásne a náučné zároveň. Po obede prišiel na rad Rekord, kde každý mohol prekonávať svoje sily a dostať sa do veľkej knihy rekordov. Boli tiež turnaje v kalčete a futbale, kde si prišli na svoje aj dievčatá. Každá dvojica sa túžila stať víťazom. V prvom rade sme nepozerali iba na seba, nepodvádzali sme a hrali fairplay. Aspoň sme sa snažili. Aj to sa počíta. Počas týždňa sme mali dve omše s dekanom Stanislavom Pavúkom a Jozefom Kohútom z Košíc.Spoločne sme si zaspievali a poďakovali za celý týždeň.Tak ako vždy sme mali za čo ďakovať.l en že sme tento tábor, síce v menšom počte, ale predsa mohli uskutočniť, za krásne počasie, za žiadne zranenie a všetky úsmevy od ucha k uchu. Na záver sme všetci dostali zmrzlinu. Mňam! Síce sme boli unavení, no dotiahli sme to až dokonca a zhodli sa, že stálo to za to. A odteraz si budeme na slová, ktoré povieme, dávať ešte väčší pozor.Lebo ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.

 

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Miriam Styrančáková

13.07.2020 22:37