Stále plávaj!

Stále plávaj!

18. februára sa telocvičňa u saleziánov premenila na oceán plný morských živočíchov. Tri dni sme spolu s Marlinom a Dory prekonávali prekážky ukryté v ňom a hľadali Nema.

V pondelok nás celý deň sprevádzala myšlienka „Neboj sa toho, čo ťa čaká za útesom.“                    

Ráno sme sa pomocou tajničky rozdelili do štyroch skupín: Korytnačky, Koníky, Hviezdice a Medúzy. V scénkach sme spoznali Nema a jeho otca Marlina. Doobedu sme trávili čas v skupinkách, vymýšľali pokriky a názvy. Niektorí sa hneď zapojili do kalčetovej ligy, ktorá prebiehala počas všetkých troch dní, iní si radšej išli niečo vyrobiť na dielňach. Poobede sme sa snažili prekonať strach a spolu s Nemom doplávať až k člnu za útesom. To sa nám aj podarilo, lenže Nemo sa nám stratil.

V utorok sme sa posilnení myšlienkou „V mori ťa čakajú len také nástrahy, ktoré si schopný prežiť.“ vydali na výlet do Humenného, aby sme našli Nema. Dopoludnie sme strávili u bratov saleziánov, hrali rôzne hry a zbierali body. Po ceste sme našli zábudlivú Dory, s ktorou sme si zahrali hru na zabúdanie. Poobede sme sa vybrali do parku, kde nás napadli žraloky, a preto sme pred nimi museli utekať a zbierať kúsky mapy. Po poskladaní mapy sme zistili, kadiaľ sa máme vybrať za Nemom, a tak sme spolu s korytnačkami cestovali Východoaustrálskym prúdom do Sydney.

Stredu nám zdobila myšlienka „Občas sa musíme stratiť, aby sme sa našli.“ Stáli sme pred poslednou skúškou. Zatiaľ čo Marlin blúdil a hľadal svojho syna, my sme Nemovi pomáhali dostať sa z akvária. Ráno každý z nás dostal kamienok. Tie sme neskôr hodili do filtra, ktorý sme upchali, a tak už mohol Nemo nepozorovane utiecť preč. Neskôr sa tam však objavili Marlin s Dory, ktorí nemohli Nema nikde nájsť. Našli však odkaz, ktorý nám Nemo zanechal, a tak sme sa po jeho stopách vydali do mesta, aby sme ho našli. Naše snaženie bolo úspešné a Marlin s Nemom boli opäť spolu. Poďakovali sa nám za pomoc a odmenili nás krásnymi fľašami s logom a myšlienkou tábora: „Stále plávaj!“ S najväčším počtom bodov nakoniec vyhrala skupinka Koníky a úplnými víťazmi kalčetovej ligy sa stal tím Lil Danduš a ja.

Ďakujeme bratom saleziánom z Michaloviec a rovnako saleziánom z Humenného za možnosť prežiť prímesťák inak ako obvykle. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a pomohli nám vytvoriť skvelý priebeh tábora. 

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

 

Viera Vasiľová

25.02.2019 20:59