Ži naplno!

Ži naplno!

Že jarné prázdniny sa nedajú stráviť zábavne? Omyl... V našom stredisku to od pondelka do stredy žilo vďaka jarnému prímesťáku V HLAVE.

V pondelkové ráno nás do témy tábora uviedla scénka, kde sme spoznali našu hlavnú hrdinku Railey, jej rodinu a predovšetkým jej emócie. Po scénke nasledovala rozdeľovačka do troch skupiniek pomocou tajničky, kde sme mali zistiť informácie o našej Railey. Keď sme už zistili v akej skupinke sme, nasledoval čas na spoznanie sa v skupinke, vymyslenie mena pre skupinku a pokrik. Poobede sme sa v scénke dozvedeli, že sa sťahujeme... Náš poobedný program tvorili stanovištia, kde sme si otestovali rôzne zručnosti ako predstavivosť, rovnováha, presnosť,...Po stopovačke sme deň zakončili spoločnou modlitbou v kaplnke sv. Antona na Hrádku.

Utorkové ráno sme začali spievaním ukazovačiek v kostole, po ktorých nasledovala scénka o prvom dni v škole. Ten nedopadol práve najlepšie a Railey, teda, jej emócie sa rozhodli, že utečieme. Presnejšie, utiekli sme do Trebišova, do mestského parku, kde sme sa najedli, posilnili a zároveň zistili, že sa stratila Radosť aj Smútok. Po tomto zistení sa začala veľká táborová hra, kde nás naháňali hnev, strach a nechuť, ktorí nám dávali štipce ako zlé emócie. Aby sme sa ich zbavili, museli sme niečo spraviť, či už vytlieskať písmeno R do vzduchu alebo povedať 3 žlté veci a podobne. Po hre sme sa presunuli do kostola na omšu, na fare sme absolvovali rýchly obed v podobe rezňov s chlebom a vybrali sa späť do parku. Tu sme si nacvičili scénky, ktorými sme sa inšpirovali v evanjeliách a ukázali sme si nimi, aké emócie prežíval aj sám Ježiš. Po dlhom dni sme sa z scénky dozvedeli, že útek nebol práve najlepší nápad a rozhodli sme sa vrátiť späť domov.

Stredu sme začali spoločnou modlitbou, po ktorej sme sa presunuli do telocvične bratov saleziánov, kde sme súťažili všetky skupinky medzi sebou v rôznych netradičných disciplínach. Potom sme sa presunuli späť ku sestrám na obed. Po obede nasledoval čas v skupinke, kde sme si zhodnotili tábor, čo sa nám páčilo najviac, porozprávali sme sa o všetkom, čo sme za tieto tri krásne, avšak krátke dni zažili. Nasledovalo spoločné vyhodnotenie tábora, tábor vyhrali Kaktusy, druhými boli Gorilie srdcia a tretie boli Hlavičky.

Ešte sme sa spoločne zúčastnili sv. omše, po ktorej sme si premietli fotky, videá z utorka a neskôr sa už len rozlúčili.

Ďakujeme všetkým za krásny tábor a tešíme sa na vás na ostatných akciách a stretkách v našom stredisku.

A na záver: dojmy našich pomocných/začínajúcich animátorov a animátoriek :)

Ja som veľmi rada, že som mohla nabrať nové skúsenosti. Zoznámiť sa s novými ľuďmi. (Emka)

Ja by som sa tiež veľmi chcela poďakovať za možnosť vyskúšať si už pozíciu pomocného animátora. Celý tábor bol super dobrá nálada výlet veľmi super všetko bolo super a som veľmi rada že som jarné prázdniny strávila takto. (Sárka)

Tak mne sa páčil celkový kolektív či už v skupinke alebo medzi animátormi, že sme si rozumeli a pomáhali a páčili sa mi aj rôzne hry, ako stopovačka alebo tá hra v utorok čo sme boli v Trebišove. Celkovo som rada za túto skúsenosť a dúfam že to nie je posledný krát čo som takto pomáhala na tábore, pretože ma to veľmi bavilo. (Beky)

Bola to naozaj super skúsenosť byť na inom mieste ako mieste dieťaťa. Bola to sranda, detičky boli zlaté a proste to bol zážitok. Ale najlepšia bola nocovačka. (Dominika)

Veľmi pekne divadelné scénky. Úžasná atmosféra a deti s veľkou výdržou a odhodlanosťou vyhrať. (Kubo)

Úžasný program pre deti, tiež scénky, všetko bolo super. (Rudko)

Skvelá partia animátorov, zaujímavý program pre deti.(Matúš)

 

viac fotiek tu

 

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Za finančnú podporu ďakujeme aj mestu Michalovce.

Oľga Veronika Hrušková

16.03.2020 13:58