Šamorín
Odvaha! vravela si odmala

Odvaha! vravela si odmala

Šamorín |

Tento rok je hlavnou hrdinkou šamorínskeho oratka Main - sv. Mária Dominika Mazzarellová. Decká už s ňou prežili množstvo udalostí z jej detských čias. Main je však v živote našich oratkáčov reálny vzor. Napríklad, všimli sme si, že odkedy Main nakupovala v našom oratkovskom bufete, deti si viac šetria peniaze, alebo kupujú sladkosti aj pre svojich kamarátov. Čítať ďalej »


Ako don Bosco budoval svoje oratko

Ako don Bosco budoval svoje oratko

Šamorín |

Toto a tiež mnohé iné udalosti zo života don Bosca mali možnosť dozvedieť sa deti zo Šamorína, ktoré sa zúčastnili letného prímestského tábora, ktorý sa konal druhý júlový týždeň v stredisku Laura v Šamoríne. Čítať ďalej »Spievali sme na 110%

Spievali sme na 110%

Šamorín |

Oratko v Šamoríne sa zaplnilo speváčkami a spevákmi a sústredenie zboru bolo pripravené na začiatok. Cieľom bolo pripraviť nás a naše hlasy na prvé sväté prijímanie. Čítať ďalej »


Vitajte v Turíne... teda vlastne v oratku :)

Vitajte v Turíne... teda vlastne v oratku :)

Šamorín |

„Ideš do Laury?“ „Jasné, že idem.“ „Super, tak sa vidíme.“ Presne takéto pozdravy ste mohli začuť aj vy minulý piatok, ak ste sa nachádzali v Šamoríne a chystali ste sa na otvorenie oratka. Ak ste to šťastie nemali a aspoň trošku vás zaujíma, ako to tam vyzeralo, tak čítajte ďalej. Čítať ďalej »