Ako sme nezdolali Kamzík!

Ako sme nezdolali Kamzík!

Dňa 30.4.2022 sa stretko ŠK 21 (tretiaci až piataci) zahralo na turistov a vybrali sa na menší výlet do Bratislavy, no nešli tam len tak pre nič za nič.

Stretko ŠK 21 je športové stretko, ktoré každý týždeň spoznáva príbehy športovcov. Tento piatok sa zamerali na horolezca Nadava Bena Yehudu, ktorý sa rozhodol obetovať svoj výstup na Mount Everest, aby zachránil život dvom umierajúcim horolezcom. Animátori sa rozhodli túto udalosť nasimulovať, a tak deťom oznámili, že by sme chceli vyliezť na Kamzík – televíznu vežu.
Aby to bolo čo najzaujímavejšie, išli sme verejnou dopravou, pobavili sa pri kupovaní lístkov, ich označovaní v trolejbuse a, samozrejme, aj pri menšej tlačeničke v autobuse.
Po príchode na Železnú studienku sme si dopriali ešte malú desiatu a išlo sa na vec. Deti mali pred výstupom trošku času, tak sme neváhali a vyskúšali sme si všetky možné hojdačky a preliezky, ktoré nám areál ponúkal. Túru sme si spestrili hľadaním obálok, z ktorých sme sa dozvedali o živote horolezca. Po ,, dlhej ‘‘ túre, kedy nám už chýbal len kúsok, sme sa ocitli na Americkej lúke, kde sme zbadali našu ,, zranenú ‘‘ animátorku, pri ktorej sme sa museli rozhodnúť, či ísť ďalej, keď vidíme, že naša animátorka potrebuje pomoc. Po kratšom rozmýšľaní sa deti našťastie rozhodli animátorku Katku zachrániť, presne tak, ako sme dúfali, že sa rozhodnú. Kto chcel, mal možnosť vyliezť aj na rozhľadňu, z ktorej sme dovideli na celú Bratislavu. Pred odchodom sme si ešte dopriali zmrzlinku, aby sme sa mohli dobiť na cestu späť. Pri prestupe na Nivách z trolejbusu na autobus sme mali opäť chvíľku čas a tak sme si predsa nemohli odpustiť nepreskúmať trošku čo je nové v obchodoch, ale hlavne v kníhkupectve.
Domov sme sa vrátili všetci živí, zdraví, veselí a, samozrejme, s krásnymi spomienkami s našimi kamarátmi.

Linda Orosová

Laura

03.05.2022 13:34