Chance to Change

Chance to Change

Šancu zmeniť sa mali možnosť birmovanci a mladí zo Šamorína 23.03.2013 v predvečer Kvetnej nedele – svetového dňa mladých. Okrem hier, spoznávania sa, hollywoodskeho fotenia ich čakali aj netradiční hostia a duchovná obnova. Celý program sa konal v dome zmien =D – u sestier saleziánok.

 

Chance to change bolo hlavné motto dňa. Neostali sme iba pri slovách. Pre mladých zo Šamorína a okolia bol pripravený jedinečný program zameraný na zmenu. Nielen tú vonkajšiu, ale hlavne vnútornú. Po zoznamovacích aktivitách si mali možnosť vyskúšať kroky zmeny sami na sebe. Od zmeny DNA až po konečný cieľ, nového človeka. O zmene nám prišli porozprávať aj naši pozvaní hostia. Manželia Mikulášovci sa s nami podelili o svojich zmenách s príchodom vzťahu, chodenia, manželstva, dieťaťa. „Hostia sa mi páčili. Manželský pár mi dal veľa  rád do budúcna, čo môžem očakávať od manželstva.“ Povedal účastník Dominik.

Druhým hosťom bol Peter Hanšut, ktorého životný príbeh sa dotýkal viery, života mladých ľudí, zmeny správania.  „Druhý hosť, Peťo, ma veľmi oslovil. Bol dôkazom toho, že človek sa dokáže zo zlej cesty otočiť na dobrú. Som rád, že som si ho vypočul“ povedal Dominik.„Mňa osobne najviac povzbudil Peťo a jeho príbeh z Cenacola. Jeho život sa ma veľmi dotkol“ uviedla Anetka. Po tomto programe nasledovala duchovná obnova, ktorej koncom bola naša osobná zmena počas prijatia sviatosti zmierenia a  slávení sv. omši. 

 

Lucia Chmelová

27.03.2013 19:48