Čosi nám chýba, čosi máme!

Čosi nám chýba, čosi máme!

Saleziánsky dom bez mladých, je ako pahreba bez uhlíkov. Čosi chýba....čosi chýbalo za posledné dva mesiace. Lenže ak niečo nie je, dá sa hľadať ako to získať. Nedali sme sa ani v našom stredisku: zavrieť a byť bez mladých, bez kontaktov, bez vzťahov, bez ktorých sa nedá existovať, tak to nie!.

Priestory kde sa stretávame, kde kontaktujeme deti, mladých, rodičov, je niekoľko. Najmenej toľko, koľko máme zamestnaní – základná škola, naše stredisko, konferencia vyšších rehoľných predstavených Slovenska, oddelenie pastorácie na Miletičovej....
 
Aj pre nás to bola výzva poskladať puzzle novej situácie inak. Ak sa nedá on-live, tak on-line. V jednej miestnosti: „No deti, v Banskobystrickom kraji je jedno mesto, o ktorom sa budeme dnes učiť. Je to Hliník nad....kto vie?“ denne sa borí Lenka so svojimi štvrtákmi, ktorým je triedna.
 
„Ak pracujete s deťmi citovo zanedbanými, dá sa očakávať ambivalentné správanie...“ informuje skupinu misijných dobrovoľníkov Eva, ktorá má na pc pred sebou skupinu mladých pripravujúcich sa na svoju misiu. 
 
Po on-line predsedníctve KVPRS Jankina izba mení na ring, kde zápasí s vyše 80timi dotazníkmi o koronastave rehoľníkov na Slovensku.
 
Výzvy tipu: /77/- teda počas 7 dní – napíš, ozvy sa 7 ľuďom :-) - zainvestuj do vzťahov...
 
Do čoho by si investoval čas, aby si bol v budúcnosti šťastný? 
 
Aj o tom sú individuálne stretnutia cez správy na edupage sestier Anky a Mati s deťmi, mladými z hodín náboženstva aj zo stretiek. Animátorské stretká? Ale jasné! Každý piatok majú animátori online interaktívne stretko cez skype o sebapoznaní a sebaprijatí. Pripravované našim animátorom Palom. Ak budete chcieť, raz vám o tom porozprávam za veľkú čokoládu osobne. Len malý nákuk z informácie pred začatím stretka: nájdi si, zabezpeč najtmavšiu miestnosť v dome, dones si na on-line stretko džbán vody (nie kvôli pitnému režimu...kvôli objaveniu vlastnej tváre na hladine vody), napisa z pohára s papučami na rukách, napíš slovo kľúčom....prečo to všetko? Aby objavili, kým sa majú stávať, čo robiť, aký to má zmysel...“
 
Nie, nie, ani u nás život nezamrzol. Nemáme možnosť osobného kontaktu, ale máme iné možnosti a prostriedky. Hlavné však je, že sme mali a máme chuť byť spolu. Akokoľvek!
 
 
 
Za Šamorín: eFKa

Laura

07.05.2020 18:59