Medzi strunami

Medzi strunami

"Príďte sa naladiť", takto znel slogan pozvánky na hudobné školenie, ktorým šamorínsku mládež sprevádzala skupina Acharai. Sobotné popoludnie 4. mája patrilo v stredisku Laura hudbe a mladým. Za všetko mohol KUFOR.

KUFOR - kultúrno umelecká formácia kultúrneho tímu sa v rámci svojho projektu venuje školeniam v oblasti kultúry. Jeden takýto workshop s názvom Medzi strunami sa konal aj v Šamoríne. Vďaka profesionálnych lektorov sa aj v tomto stredisku rozvíjali talenty. So skupinou Acharai sme sa spoločne ladili na tú správnu vlnu harmónie. 

 

Program začal krátkym predstavením gospelovej  kapely prostredníctvom koncertu. Účastníci si po ňom mali možnosť vyskúšať prácu s odborníkmi.

"Skupina Acharai je skvelá. Jej členovia sú veľmi dobrá partia, dali nám veľa rád a poučení a ešte k tomu výborne hrajú :)",  povedala účastníčka Júlia. Skupiny spev a nástroje, do ktorých sa mladí rozdelili skúšali piesne pomocou teoretických poznatkov, ktoré precvičovali v praxi. Takto sa zdokonaľovali vo svojich talentoch. Hudobná a rodinná atmosféra sa skončila svätou omšou, pri ktorej sa spievali piesne zo školenia. 

"Dúfam, že takýchto hudobných podujatí bude v našom stredisku viac. Školenie mi veľa dalo, som rada, že som tu bola a naučila sa veľa veci zo spevu, ktoré budem využívať." pokračovala Júlia.

stredisko Šamorín

11.05.2013 13:27