Mladí zaostrili na médiá

Mladí zaostrili na médiá

V Šamoríne sa v sobotu 18. mája v stredisku Laura na Záhradníckej ulici č.21 konal mediálny workshop ZOOM pre mladých ľudí, ktorí sa chceli pozrieť na svet médií z iného uhla pohľadu.

Na akciu boli pozvaní traja hostia zo sféry žurnalistiky, fotografie a reklamy. S prvým hosťom žurnalistom účastníci pochopili, že nie všetkému, čo sa píše sa dá veriť. Účastníci diskutovali o taktikách časopisov, novín, televíznych správ, rozoberali problematiku relácií útočiacich na city, čo im pomohlo učiť sa pozerať na médiá aj kriticky. So študentkou fotografie sa dozvedeli praktické rady o „tele zrkadlovky“, princípe zlatého rezu a tiež ako a z ktorého uhla fotiť. Teoretické poznatky si účastníci prakticky vyskúšali a následne boli ohodnotení. Z oblasti reklamy si  vyskúšali svoju kreativitu, pozreli si najzaujímavejšie reklamy a vymysleli reklamu podľa svojho gusta.

Som vďačná za akciu ZOOM. Ukázala mi toho veľa z reality showbiznisu. A viem, že nemôžem všetkému veriť. Takisto ma zaujala aj prednáška o fotení, ktorá ma taktiež niečo praktické naučila.“ (Anet, 15)

„Na workshope som sa naučil naučil vložiť do fotky kúsok zo seba. Ukázal mi mediálnu cestu a vyviedol ma z omylov.“ (Filip, 18)

„Akcia bola plná milých ľudí a dobrého jedla.“ (Katka, 15)

Podobné podujatia sa budú konať aj v budúcnosti a tak sa je opäť na čo tešiť. Účastníci workshopu dostali na záver ponuku zapojiť sa od budúceho školského roku do projektu Mediálna škola.

 

Katka Valačaiová

10.06.2013 08:24