Spievali sme na 110%

Spievali sme na 110%

Oratko v Šamoríne sa zaplnilo speváčkami a spevákmi a sústredenie zboru bolo pripravené na začiatok. Cieľom bolo pripraviť nás a naše hlasy na prvé sväté prijímanie.

 

Najprv sa bolo treba posilniť. Všetci sme doniesli naše zásoby a mohlo sa ísť hodovať. Po večeri sa už išlo na vec. Spievanie, spievanie a nakoniec spievanie. Celým domom sestier FMA v Šamoríne sa ozývali pesničky, ktoré deti nacvičovali na prvé sväté prijímanie.

 

Aby bolo všetko dokonalé, pesničky sme opakovali dovtedy, pokiaľ sme ich nevedeli na 110%. Toto nás poriadne unavilo, a tak sme išli na tú zábavnejšiu časť programu. Žiadne sústredko by nemohlo byť úplné, keby v programe neboli hry, film, tance a pod. A tak sme sa bežali vyšáliť aj my. Po večernej modlitbe a rozpávke sme mohli ísť spokojne spať. 

 

Na druhý deň nás ešte čakalo zopakovanie si pesničiek a samozrejme hry. Pred obedom sme sa však so všetkými rozlúčili a rozišli sme sa do svojich domovov. A tak nám len treba držať palce, aby nám to na prvom svätom prijímaní spievalo tak, ako tento víkend. 

Martina Š.

31.08.2012 00:09