Vyber topánky z krabice a poď!

Vyber topánky z krabice a poď!

Tak ako každý rok, aj tento sa nám podarilo usporiadať náš tradičný kalčetový turnaj.

V nedeľu 28.5 sa zhromaždili súťažiaci v našom stredisku, kde ich už čakali kalčetové stoly so sprievodnými aktivitami a pohostením. Po chvíľke zoznamovania sme mohli odštartovať poobedie plné skvelých zážitkov. V zápase dvaja proti dvom sa vystriedali navzájom všetky tímy viac krát, aby boli výsledky čo najpresnejšie, no to nebránilo tomu, aby nastali nečakané zvraty vo výsledkoch. Kým sme ich však zistili, mali sme možnosť počas prestávok dozvedieť sa (z textov na krabiciach od topánok) niečo nové o príbehu Márie Dominiky. Ten sprevádzal kvíz zameraný práve na jej zážitky z ciest, ktoré prekonala počas svojho života.


Po poslednom kole, keď sa išli prepočítať výsledky, nás zabavila tombola plná skvelých cien. Taktiež nás poctila svojou návštevou sr. Dáška a spolu sme si všetci spravili čas na zaznamenanie týchto úžasných momentov aj na čerstvom vzduchu.


Pri fotení nás však vyrušili rozhodcovia s výsledkami, a tak sme sa všetci nedočkavo nahrnuli znovu dovnútra. Po chvíľke napätia sme sa dozvedeli, že máme dva tímy, ktoré bojujú o druhé miesto s rovnakým počtom bodov, takže si spolu zahrali ešte rýchle predĺženie. So zadržaným dychom sme sledovali, ako sa rozhoduje o víťazné priečky. Zapískalo sa na koniec a bolo rozhodnuté.


Víťazov sme patrične odmenili medailami a darčekmi a spolu sme ukončili deň. Pokračoval voľný program, počas ktorého sme si ešte mohli zahrať alebo pokecať. Pri odchode sme dostali každý maličkosť na rozlúčenie, a to nebolo jediné, čo sme si so sebou zobrali.


Odniesli sme si kopu spomienok, takže o rok neseď doma s mobilom, ale vyber topánky z krabice a poď hrať kalčeto aj ty!

Laura Valentovičová

Laura

09.06.2023 14:28