V Raji sme sa mali ako v raji

V Raji sme sa mali ako v raji

Raj a raj ... ako to bolo?

Po pobytovom a prímestských táboroch venovaných v júli deťom si v termíne 13.-16.8.2020 prišli na svoje aj 40 animátori z Trnavy. Miestne strediská organizácií Laura a Domka v Trnave pre nich pripravili animátorský výlet do Slovenského Raja. A ozaj sme sa mali ako v Raji.

Počas dňa sme preskúmali prielom Hornádu, vychutnali sme si Tomášovský výhľad, zvládli sme rebríky v Suchej Belej, objavili sme krásu Malého či Veľkého Kyseľa, nakukli sme do histórie kartuziánskych mníchov na Kláštorisku, úspešne sme jedenkrát utiekli pred búrkou a druhýkrát sme zase zakúsili, aké je to
zmoknúť do nitky. Dobrá nálada nás však neopúšťala. Vedeli sme sa spolu zahrať rôzne teambuidingové hry, zatancovať si naše obľúbené táborové tance, zaspievať si piesne na gitare, bojovať o stošesť pri plážovom volejbale či užiť si tobogány v aquaparku v Poprade. Okrem toho nechýbalo to podstatné. Vedieť sa porozprávať o živote, radosti či námahách animátorstva a utužiť medzi nami priateľstvo. Veru, stihli sme toho za tieto štyri dni veľa.


Ďakujeme, milí animátori, že vás máme a že spoločne môžeme tvoriť niečo pekné a hodnotné pre druhých. Takže plný sily, s odvahou a radosťou vstupujeme do nového školského roka.


Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže

Laura

24.08.2020 12:20