Žarnovica na Kajkempe

Žarnovica na Kajkempe

Druhý ročník najväčšej farskej akcie usporiadaný združením Laura a animátormi zo Žarnovice sa kvôli nepriaznivému počasiu musel preložiť z prvého júlového víkendu na druhý.

 

„Aj keď to bolo pre nás náročnejšie, keďže sme museli obvolať vyše 60 účastníkov, ktorí sa chystali prísť na celý víkend a oznámiť im preloženie, napriek tomu nám to aj pomohlo,“ povedal vedúci akcie Vladimír Búri: „vylepšili sme program a dotiahli ho do posledného detailu.“

Kajkemp sa začal v piatok  8.7.2011 - svätou omšou v kostole sv. Petra a Pavla v Žarnovici a trval až do nedele. Piatkový večer patril stavaniu stanov, nočnému futbalu, kinu a nočnej minituristike spojenej s večernou modlitbou. Sobotu spríjemnil príchod dobrovoľného hasičského zboru, ktorý zasahoval pri fingovanom  požiari. Keďže bolo veľmi teplo, nechýbali ani vodné hry - prepichovanie balónov naplnených vodou, dekobal (prehadzovanie vodou naplnených balónov), tancovanie v daždi (hasiči striekali vodu a úlohou účastníkov bolo vydržať, čo najdlhšie pod ňou) či jazdenie na koňoch. Veľkým spestrením programu bola aj bojová hra o prežitie - 35 mladých sme odviezli traktorom 3 km od tábora. Okrem nájdenia cesty späť museli ešte splniť úlohu - dávať pozor na chytačov, ktorí na nich striehli popri ceste cez horu. Dymovnice a delobuchy len potvrdzovali, že to bol naozaj boj „o prežitie“.

Podvečer bol príjemne oddychový - spoločne sme opekali, hrali futbal, volejbal, mali diskotéku či nočnú hru. 

Víkendovku zakončila nedeľná svätá omša (venovaná rodinám) a spoločný obed. Aj vďaka všetkým našim 23 sponzorom, si mohli účastníci celú víkendovku vychutnať úplne zadarmo. No najväčšia vďaka však patrí Pánu Bohu, za jeho požehnanie nad celou akciou.

 

Mária Šulvová

29.08.2012 17:13