Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Rumunsko

Rumunsko

Vides |

Milované Rumunsko. Krajina, ktorá si získala moje srdce nie pre jej prírodné krásy, či obdivuhodné pamätihodnosti, ale vďaka vzácnym chvíľam s ešte vzácnejšími ľuďmi. Čítať ďalej »


Výletníci

Výletníci

Vides |

Ako to už každé leto býva, aj tento rok sa uskutočnil v Boľkovciach tábor pre deti. Keďže to epidemiologická situácia trochu komplikovala, tábor bol len prímestský. Čítať ďalej »František z Assisi v Kuchyni

František z Assisi v Kuchyni

Vides |

Prímestský tábor s témou sv. František z Assisi sa konal koncom júla od 26.7 - 30.7.2021 v dedine zvanej Kuchyňa, pre cca 35 lokálnych detí. Obecné zoskupenie mamičiek, ktoré sa naplno angažujú v kultúrnom živote obce, vnímali potrebu zrealizovať letný tábor pre deti. Na pomoc si pozvali nás, dobrovoľníkov z VIDES-u. Čítať ďalej »


Buď svetlom pre druhých

Buď svetlom pre druhých

Vides |

Misijná organizácia VIDES pozýva mladých k dobrovoľníctvu. Motto akreditačného vzdelávania v novom školskom roku je Buď svetlom pre druhých. Dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodnú zažiť misie doma i v zahraničí, čaká päť formačných stretnutí s vyvrcholením na letnej misijnej skúsenosti. Čítať ďalej »


Letné hry

Letné hry

Vides |

Druhý júlový týždeň, od 5. do 9. júla 2021, sa na Orechovom dvore v Nitre konalo podujatie pre rómske deti s názvom Letné hry. Organizátorom podujatia bolo miestne komunitné centrum spolu so sestrami saleziánkami a VIDES dobrovoľníkmi. Počas hier deti spoznali prvú rómsku blahoslavenú mučeníčku, Emíliu Fernández Rodríguez de Cortés. Na podujatie prišlo asi 70 detí, z ktorých niektoré pomáhali s Čítať ďalej »


Putujeme za tradíciami

Putujeme za tradíciami

Vides |

V priebehu posledného júlového týždňa sme sa s deťmi presunuli v čase o 100 rokov dozadu, do dedinky Remeselné, aby sme putovali za našimi tradíciami a spoločne ich spoznávali. Čítať ďalej »


Čisté srdce

Čisté srdce

Vides |

Počas týždňa od 12.7. do 16.7.2021 sme spolu s deťmi zavítali do dedinky v srdci Afriky. Práve čisté srdce je symbolické pre svätú Bakhitu, ktorú sme cez tento týždeň spoznali. Čítať ďalej »


“Vedie nás nádej" - Luník IX

“Vedie nás nádej" - Luník IX

Vides |

Taak! Konečne sme sa po roku dočkali! Ruksak zbalený, lístok na vlak kúpený a ide sa na vec. Dá sa povedať, že začiatok leta už tradične patrí prímesťáku na Luníku IX v Košiciach. Čítať ďalej »


Snilko, realista a kritik

Snilko, realista a kritik

Vides |

Už je to takmer mesiac od nášho posledného VIDES stretnutia, ktoré sa uskutočnilo 12.2-13.2.2021. Aj keď nám situácia nedovoľovala stretnúť sa osobne, naše stretnutie sme presunuli do online priestoru aplikácie Zoom. Čítať ďalej »