Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

VIDES – misie začínajú

VIDES – misie začínajú

Vides |

Boľkovce - juhoslovenská obec. Vzdialenosť od Lučenca - 9 km. Počet obyvateľov 669, z toho 168 maďarskej národnosti. Skladá sa z dvoch častí, samostatnej obce a 3 km od nej vzdialenej Osady. K tomu pripíšte dátum 10.-12.4.2015. Výsledok? Posledné formačné stretnutie videsákov pred letnými misiami s názvom: Dobrovoľník - misionár!!! Čítať ďalej »


Láska, ktorá predchádza hriech

Láska, ktorá predchádza hriech

Vides |

Mladí, spoločenstvo, odkaz don Bosca, vízia, oratórium – to všetko v sebe ukrýva aj bratislavská Mamateyka (pre tých, ktorí by náhodou nevedeli, tak sa jedná o saleziánske stredisko, nachádzajúce sa v najväčšej bratislavskej mestskej časti, v Petržalke). A práve sem viedli cesty mladých videsákov z mnohých kútov Slovenska v dňoch 13.- 15.2 2015. Čítať ďalej »


Krík horel, ale nezháral - Emauzy II

Krík horel, ale nezháral - Emauzy II

Vides |

Látky - dedinka niekde medzi kopcami stredného Slovenska - autobus tu má konečnú, takže slovo „niekde“ presne vystihuje „kde“. Miesto stretnutia sa s Písmom, v saleziánskom duchu. A tak sme sa tu zišli, desať ľudí, z toho dve sestry a možno aj nejaká budúca, a Boh tiež sľúbil účasť. Bez Neho by to asi ani nemalo zmysel. Čítať ďalej »


Zákutia labyrintu V?

Zákutia labyrintu V?

Vides |

Vyznať sa v spleti chodieb labyrintu je dobrodružstvo, zábava ale i vernosť a odvaha v námahách. Kto do neho vstúpi, musí nájsť cestu von. Čítať ďalej »


Neboj sa nazrieť do zákutí tajomstva

Neboj sa nazrieť do zákutí tajomstva

Vides |

Šanca vyskúšať svoje komunikačné zručnosti so sebou, s druhými, ale hlavne s Bohom. V priebehu troch dní v strede decembra mali viacerí VIDES dobrovoľníci – začínajúci svoju prípravu – zastaviť sa a zamyslieť sa nad témou: Aktuálnosť Svätého písma pre môj život. Čítať ďalej »


VIDES  je nákazlivý ako vírus

VIDES je nákazlivý ako vírus

Vides |

„Misijné dobrovoľníctvo sa rýchlo šíri a pre mnohých ma celoživotné následky,“ konštatovali účastníci stretnutia v bratislavskom saleziánskom stredisku na Miletičovej. Čítať ďalej »


Je to výzva!

Je to výzva!

Vides |

V poslednom novembrovom víkende a zároveň v prvom víkende (pokiaľ ide o cirkevný kalendár) dorazila partia mladých VIDESákov do priam rozprávkovej dedinky. Stretli sa tu, aby sa zúčastnili druhého formačného víkendu dobrovoľník kresťan vo forme projektu Emauzy 1. Čítať ďalej »


Assemblea Vides 2014

Assemblea Vides 2014

Vides |

V dňoch 31.10. - 2.11. sa v Talianskom Viterbe konalo stretnutie delegátok a mladých z viac ako 20 krajín, kde je VIDES prítomný. Slovensko zastupovali dve sestry saleziánky a dve dobrovoľníčky. Čítať ďalej »


Cestou domov počítali dni do ďalšieho stretka

Cestou domov počítali dni do ďalšieho stretka

Vides |

Nemyslieť, ale aj konať, využiť svoj čas prácou pre druhých – to motivovalo 22 mladých ľudí pridať sa k videsákom. Spolu s ostrieľanými dobrovoľníkmi v rekordnom počte absolvovali prvé formačné stretnutie dobrovoľník – človek. Čítať ďalej »


VIDESákov stále pribúda

VIDESákov stále pribúda

Vides |

Misijné dobrovoľníctvo VIDES sa teší čoraz väčšej obľube. Minulý školský rok prešlo školiacimi víkendovkami 27 dobrovoľníkov, ktorí sa pripravovali na letné tábory. Tento rok je ich prihlásených skoro dvakrát toľko!!! Čítať ďalej »