Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Neboj sa nazrieť do zákutí tajomstva

Neboj sa nazrieť do zákutí tajomstva

Vides |

Šanca vyskúšať svoje komunikačné zručnosti so sebou, s druhými, ale hlavne s Bohom. V priebehu troch dní v strede decembra mali viacerí VIDES dobrovoľníci – začínajúci svoju prípravu – zastaviť sa a zamyslieť sa nad témou: Aktuálnosť Svätého písma pre môj život. Čítať ďalej »


VIDES  je nákazlivý ako vírus

VIDES je nákazlivý ako vírus

Vides |

„Misijné dobrovoľníctvo sa rýchlo šíri a pre mnohých ma celoživotné následky,“ konštatovali účastníci stretnutia v bratislavskom saleziánskom stredisku na Miletičovej. Čítať ďalej »


Je to výzva!

Je to výzva!

Vides |

V poslednom novembrovom víkende a zároveň v prvom víkende (pokiaľ ide o cirkevný kalendár) dorazila partia mladých VIDESákov do priam rozprávkovej dedinky. Stretli sa tu, aby sa zúčastnili druhého formačného víkendu dobrovoľník kresťan vo forme projektu Emauzy 1. Čítať ďalej »


Assemblea Vides 2014

Assemblea Vides 2014

Vides |

V dňoch 31.10. - 2.11. sa v Talianskom Viterbe konalo stretnutie delegátok a mladých z viac ako 20 krajín, kde je VIDES prítomný. Slovensko zastupovali dve sestry saleziánky a dve dobrovoľníčky. Čítať ďalej »


Cestou domov počítali dni do ďalšieho stretka

Cestou domov počítali dni do ďalšieho stretka

Vides |

Nemyslieť, ale aj konať, využiť svoj čas prácou pre druhých – to motivovalo 22 mladých ľudí pridať sa k videsákom. Spolu s ostrieľanými dobrovoľníkmi v rekordnom počte absolvovali prvé formačné stretnutie dobrovoľník – človek. Čítať ďalej »


VIDESákov stále pribúda

VIDESákov stále pribúda

Vides |

Misijné dobrovoľníctvo VIDES sa teší čoraz väčšej obľube. Minulý školský rok prešlo školiacimi víkendovkami 27 dobrovoľníkov, ktorí sa pripravovali na letné tábory. Tento rok je ich prihlásených skoro dvakrát toľko!!! Čítať ďalej »


Aby sme prinášali dobré ovocie

Aby sme prinášali dobré ovocie

Vides |

Pripravení na štart! Stred septembra spojil mladých od východu Slovenska (HE) až po jeho západ (BA). Nultým stretnutím dobrovoľníkov v Liptovskej Štiavnici začal jedenásty rok pôsobenia VIDESu na Slovensku. Čítať ďalej »
Boľkovské dobrodružstvo

Boľkovské dobrodružstvo

Vides |

Po čase strávenom s mladými na Kokave sa dobrovoľnícky tím VIDESu presunul do zabudnutej oblasti Slovenska, do malej dedinky s názvom Boľkovce - Osada, kde ich čakal miestny pán farár s deťmi nie len z Boľkoviec, ale aj zo šíreho okolia. Čítať ďalej »