Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 


Ako vychovávať srdcom

Ako vychovávať srdcom

Vides |

Víkend na prelome februára a marca sa pre veselú kopu mladých ľudí – videsákov – začal hromadným presunom na miesto stretnutia – domček Carmagnola v Liptovskej Štiavnici. Príprava na misijné leto sa niesla v hesle dobrovoľník – salezián. Čítať ďalej »


Už sa to začalo!

Už sa to začalo!

Vides |

Prvé kroky videsákov v novom roku viedli počas prvého víkendu na prvé formačné stretnutie, prvýkrát v Liptovskej Štiavnici v dome Carmagnola, ktorý dostal meno podľa železničnej stanice, kde sa don Bosco prvýkrát stretol s Miškom Magonem. Čítať ďalej »Contemplatio

Contemplatio

Vides |

Posledný septembrový víkend sa v malebnom prostredí Podpoľania, na Látkach, stretla partia mladých ľudí, s cieľom zúčastniť sa víkendu nazvaného Emauzy IV. Čítať ďalej »


Misijná púť dobrovoľníkov

Misijná púť dobrovoľníkov

Vides |

Víkend 23.-25.8.2013 sa konala výročná púť dobrovoľníkov a priaznivcov saleziánskych misií v Šaštíne. Do baziliky Sedembolestnej Panny Márie sa na slávnostnú svätú omšu - začiatok a vrchol celého programu - zišli ľudia z celého Slovenska. Tento rok je výnimočný aj oslavou 20. výročia misijného dobrovoľníctva na Slovensku u bratov saleziánov a 10. výročia založenia misijnej dobrovoľníckej Čítať ďalej »


Stredoslovenské misie

Stredoslovenské misie

Vides |

V polovici júla sa naša videsácka partia stretla v stredoslovenskej obci Boľkovce, kde sme mali pobytový tábor pre deti vo veku 6-13 rokov. Po jeho skončení sme sa presunuli na chatu v lese neďaleko Kokavy nad Rimavicou. Čítať ďalej »


Devlá, tu sal muro Devlá ...

Devlá, tu sal muro Devlá ...

Vides |

Takto znel cigánsky preklad táborovej hymny „Ježiš, ty si môj Ježiš“ v osade na Orechovom dvore v Nitre, kde žije približne 200 ľudí a kde Videsáci prežili poslednú tohtoročnú letnú misiu. Čítať ďalej »


Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides |

Po štyroch stretnutiach zameraných na spoznávanie Božej vôle, seba, Boha, saleziánskej rodiny a celkovej VIDES činnosti a štýlu práce s deťmi a mládežou bolo na osem miest v troch krajinách sveta vyslaných 20 dobrovoľníkov a 5 sestier saleziánok. Čítať ďalej »


Rumunsko navštívil Don Bosco

Rumunsko navštívil Don Bosco

Vides |

Posledné dva júlové týždne sa dobrovoľníci z Videsu vybrali do pohraničného mestečka Alesd v Rumunsku. Išli sme v zložení: sestry Mária a Danka, Nikol, Miška, Mery a dvaja chalani Feri a Marek. Čítať ďalej »