Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 


Contemplatio

Contemplatio

Vides |

Posledný septembrový víkend sa v malebnom prostredí Podpoľania, na Látkach, stretla partia mladých ľudí, s cieľom zúčastniť sa víkendu nazvaného Emauzy IV. Čítať ďalej »


Misijná púť dobrovoľníkov

Misijná púť dobrovoľníkov

Vides |

Víkend 23.-25.8.2013 sa konala výročná púť dobrovoľníkov a priaznivcov saleziánskych misií v Šaštíne. Do baziliky Sedembolestnej Panny Márie sa na slávnostnú svätú omšu - začiatok a vrchol celého programu - zišli ľudia z celého Slovenska. Tento rok je výnimočný aj oslavou 20. výročia misijného dobrovoľníctva na Slovensku u bratov saleziánov a 10. výročia založenia misijnej dobrovoľníckej Čítať ďalej »


Stredoslovenské misie

Stredoslovenské misie

Vides |

V polovici júla sa naša videsácka partia stretla v stredoslovenskej obci Boľkovce, kde sme mali pobytový tábor pre deti vo veku 6-13 rokov. Po jeho skončení sme sa presunuli na chatu v lese neďaleko Kokavy nad Rimavicou. Čítať ďalej »


Devlá, tu sal muro Devlá ...

Devlá, tu sal muro Devlá ...

Vides |

Takto znel cigánsky preklad táborovej hymny „Ježiš, ty si môj Ježiš“ v osade na Orechovom dvore v Nitre, kde žije približne 200 ľudí a kde Videsáci prežili poslednú tohtoročnú letnú misiu. Čítať ďalej »


Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides |

Po štyroch stretnutiach zameraných na spoznávanie Božej vôle, seba, Boha, saleziánskej rodiny a celkovej VIDES činnosti a štýlu práce s deťmi a mládežou bolo na osem miest v troch krajinách sveta vyslaných 20 dobrovoľníkov a 5 sestier saleziánok. Čítať ďalej »


Rumunsko navštívil Don Bosco

Rumunsko navštívil Don Bosco

Vides |

Posledné dva júlové týždne sa dobrovoľníci z Videsu vybrali do pohraničného mestečka Alesd v Rumunsku. Išli sme v zložení: sestry Mária a Danka, Nikol, Miška, Mery a dvaja chalani Feri a Marek. Čítať ďalej »Deti v Selekcií odhaľovali tajomstvá viery

Deti v Selekcií odhaľovali tajomstvá viery

Vides |

Skupina VIDES dobrovoľníkov prekročila na sviatok sv. Petra a Pavla slovensko-ukrajinské hranice s úmyslom venovať čas a schopnosti deťom, mladým, ktorí to potrebujú. Vysoké vrchy Karpát, lány obilia, kupoly pravoslávnych chrámov, ktoré oslovili dobrovoľníkov spoza okien vlaku, neskôr vystriedali tváre detí zo Selekcie – dediny, kde sa konal prímestský tábor. V spolupráci s vynikajúcimi Čítať ďalej »


Pravda o pravde

Pravda o pravde

Vides |

1150 rokov po príchode solúnskych bratov doniesli dobrovoľníci do Chudlova Verím v Boha v ukrajinskom jazyku. V strede júla začala svoje misijné poslanie na Ukrajine druhá VIDESácka výprava. Čítať ďalej »