Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 


Päť týždňov v Bulharsku

Päť týždňov v Bulharsku

Vides |

Toto leto som od Videsu prijala výzvu stráviť mesiac v Bulharsku s českými saleziánmi pôsobiacimi v Starej Zagore. A opäť, a ešte intenzívnejšie sa mi potvrdilo to naše (nielen) Videsácke „klišé” – že výmenou za kúsok svojho času, trochu snahy a ochoty dostaneš neporovnateľne viac. A hoci mi je to známe, i tak ma táto skúsenosť dokázala prekvapiť tým, že mi dala omnoho viac, ako som čakala (a to Čítať ďalej »


VIDES na T22

VIDES na T22

Vides |

Nie príliš dávno sme sa vrátil z Národného stretnutia mládeže v Trenčíne, ktoré sa konalo 28.-31. júla 2022 Čítať ďalej »


Stretli sme celý svet

Stretli sme celý svet

Vides |

Videsácke letné aktivity sme tento rok nezačali animátorskou pomocou na letných táboroch, ale našou cestou do Ríma, kde sa v dňoch 1.-5.7.20222 konalo celosvetové stretnutie misijných dobrovoľníkov organizácie VIDES. Čítať ďalej »


Idem JA

Idem JA

Vides |

Po mesiaci, 29.4.-1.5.2022, sme sa opäť stretli v malebnej dedinke Važec s krásnym výhľadom na naše dych-berúce Tatry. Čítať ďalej »Novembrový VIDES víkend online

Novembrový VIDES víkend online

Vides |

Tohtoročné novembrové stretnutie Vides víkendu sa konalo 26.11. - 28.11.2021. Žiaľ, situácia nám nedovolila stretnúť sa fyzicky, a preto sme sa presunuli už do známeho online priestoru. Počas víkendu sme prebrali nasledujúce okruhy tém: kritické myslenie, harmonický životný štýl a dimenzie človeka. Hosťom víkendu bola Barbora Okruhľanská, ktorá si pre nás pripravila prednášku o mediálnom svete. Čítať ďalej »VIDES je už dospelák!

VIDES je už dospelák!

Vides |

Je krásne a zároveň dôležité pripomínať si podstatné udalosti, ktoré sa človeku v živote stanú. O to viac, keď sa dotknú života viacerých ľudí. Pred 18 rokmi začal svoju činnosť na Slovensku VIDES, vďaka ktorému mohlo vyše 200 mladých ľudí spoznať krásu darovania sa prostredníctvom misijného dobrovoľníctva. Čítať ďalej »


Buď svetlom pre druhých alebo inak nulté stretnutie VIDESákov

Buď svetlom pre druhých alebo inak nulté stretnutie VIDESákov

Vides |

V piatok 17-teho septembra sme nasadli do vlaku/autobusu a dopravili sa na faru do Lúčok. Víkend sa niesol v duchu neutíchajúcich spomienok na leto. Spolu sme hodnotili, spomínali, prezentovali a zdieľali zážitky, ktoré sme počas leta mali možnosť zažiť. Toto spomínanie bolo spojené s množstvom zábavy, spoločne sme navštívili Kalameny, užili si piatkový či sobotný večer, ktorý niesol názov Čítať ďalej »