Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Quo vadis?

Quo vadis?

Vides |

10.-12. februára sa naši videsáci opäť stretli v Liptovskej Štiavnici. Počas víkendu čelili viacerým otázkam – „kam kráčaš?“ bola jednou z nich. Čítať ďalej »VIDES – Silvester

VIDES – Silvester

Vides |

Píše sa 31.12. 2016, z kalendára na stole ti máva posledný list. Ty sedíš v kresle, popíjaš kávu a robíš štatistiku toho, čo bolo, píšeš predsavzatia a rozmýšľaš nad tým, čo príde, až sa ti z hlavy parí. Áno, aj takto by mohol vyzerať posledný deň roka... Ale nie pre tých, ktorým v žilách koluje krv s krvnou skupinou VIDES. Čítať ďalej »


Advent&misie; Jozef, syn Dávidov, neboj sa...

Advent&misie; Jozef, syn Dávidov, neboj sa...

Vides |

Na sklonku adventu prichádzame so štvrtým článkom zo série rozhovorov s misijnými dobrovoľníkmi. Tentokrát sú témou misie na Slovensku, konkrétne na Luníku IX a v Boľkovciach. Videsák Peťo Dudák nám prezradí, čo zistil o slovenských deťoch, aj ako prežíva advent či misijné dobrovoľníctvo. Čítať ďalej »


Advent & misie; Hlásanie radostnej zvesti

Advent & misie; Hlásanie radostnej zvesti

Vides |

Ukrajina sa stala jej srdcovou záležitosťou. Čo je dôvodom, prečo sa tam každé leto vracia? V treťom zo série adventných rozhovorov s misijnými dobrovoľníkmi nám povie viac o misiách a advente videsáčka Klára Kubištelová. Čítať ďalej »


Jedinečný víkend so Svätým písmom

Jedinečný víkend so Svätým písmom

Vides |

Prvý decembrový víkend sa skupinka šiestich dievčat – videsáčok, zúčastnila duchovnej obnovy - prvého stupňa tzv. kurzu Emauzy. Celé to prebiehalo v krásnom prostredí dedinky Látky pri Detve. Čítať ďalej »Advent & misie; Bdejte, aby ste boli pripravení

Advent & misie; Bdejte, aby ste boli pripravení

Vides |

Prichádza čas adventu, obdobie, kedy sa pripravujeme na príchod nášho Spasiteľa. Naša séria článkov s názvom „Advent & misie“ súvisí práve s prežívaním adventného posolstva v živote misijného dobrovoľníka. Prostredníctvom krátkych rozhovorov nám ho priblížia mladí z misijnej organizácie VIDES. Jednou z tých, ktorí vďaka misijnému dobrovoľníctvu tento rok prežili krásny a požehnaný čas, je Betka Čítať ďalej »Kadiaľ sa mám vydať?

Kadiaľ sa mám vydať?

Vides |

„Kadiaľ sa mám vydať?“ „To záleží na tom, kam chceš dôjsť“, povedal Kocúr. „Je mi to dosť jedno...“, povedala Alenka. „Potom je jedno, kadiaľ pôjdeš“, povedal Kocúr. (Z knihy Alenka v ríši divov) Čítať ďalej »