Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Ja, cisár

Ja, cisár

Vides |

Rožňava. Tretí júlový týždeň sa asi štyridsať detí spolu s mladými animátormi Laury, združenia mladých, prenieslo do dôb dávno minulých. Cez scénky, program a rôzne tvorivé úlohy objavovali náročný, odvážny a bohumilý život prvých kresťanov. Čítať ďalej »


Dve Betky v Krajine orlov

Dve Betky v Krajine orlov

Vides |

Teplo. Horúco. A poriadne. Z jednej strany nádherné hory, z druhej more. Raz búrlivé, raz pokojné. A my niekde uprostred – dve Betky v Krajine orlov. Ak ste ešte neodhalili, kde sme strávili svoju misiu, tak vám pomôžeme. Albánsko je totiž krajina, ktorá už navždy ostane v našich srdciach. Čítať ďalej »Zo Slovenska cez hranice

Zo Slovenska cez hranice

Vides |

Misijní dobrovoľníci sa pomaly ale intenzívne chystajú na svoju letnú misiu. Počas roka sa pripravovali, aby mohli cez leto ísť a dávať druhým to, čo sami prijali. Aj tento víkend sa malá skupinka mladých misionárov z organizácie Vides stretla pod Tatrami a plánovala svoju letnú misiu, ktorú zrealizujú v Rumunskom mestečku Alesd. Čítať ďalej »


Príprava Slovákov v plnom prúde

Príprava Slovákov v plnom prúde

Vides |

Posledné spoločné, víkendové stretko sa pre viacerých dobrovoľníkov začalo zaujímavo. Niekto niečo stratil, iný niečo nestihol, no nakoniec sme sa všetci stretli v saleziánskom centre v Banskej Bystrici. Čítať ďalej »


Destinačné stretko za hranicami...

Destinačné stretko za hranicami...

Vides |

Počas (asi) prvého slnečného víkendu v máji – 20.-22.mája – sme štyria Slováci vycestovali za hranice Slovenska, aby sme sa stretli s troma Ukrajincami a spolu niečo vymysleli, niečo dokončili, niečo pripravili a hlavne spolu strávili čas. Čítať ďalej »


Pomôžte našim misijným dobrovoľníkom pomáhať!

Pomôžte našim misijným dobrovoľníkom pomáhať!

Vides |

Podporujeme mladých a usilujeme sa rozvíjať ich dary a talenty. Váš dar nám umožní vytvárať priestor pre prípravu a prácu mladých dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli darovať kúsok seba, svojích darov, talentov a času pre dobro mladých a detí na letných táboroch doma i v zahraničí. Čítať ďalej »


Boľkovce – misie, slnko, radosť

Boľkovce – misie, slnko, radosť

Vides |

Prvoaprílový víkend plný slnka a tepla sa celý niesol v znamení misií. VIDESáci sa totiž stretli v malebnej dedinke Boľkovce, kde prebiehalo posledné spoločné formačné stretnutie s témou Dobrovoľník – Misionár. Čítať ďalej »