Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Pomôžte našim misijným dobrovoľníkom pomáhať!

Pomôžte našim misijným dobrovoľníkom pomáhať!

Vides |

Podporujeme mladých a usilujeme sa rozvíjať ich dary a talenty. Váš dar nám umožní vytvárať priestor pre prípravu a prácu mladých dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli darovať kúsok seba, svojích darov, talentov a času pre dobro mladých a detí na letných táboroch doma i v zahraničí. Čítať ďalej »


Boľkovce – misie, slnko, radosť

Boľkovce – misie, slnko, radosť

Vides |

Prvoaprílový víkend plný slnka a tepla sa celý niesol v znamení misií. VIDESáci sa totiž stretli v malebnej dedinke Boľkovce, kde prebiehalo posledné spoločné formačné stretnutie s témou Dobrovoľník – Misionár. Čítať ďalej »
Budujeme dobrú partiu do neba

Budujeme dobrú partiu do neba

Vides |

Emauzy II, kurz pre desiatich VIDES-ákov, ktorí tretí januárový víkend cestovali do dedinky Látky, kde hluk rušného mesta vystriedalo ticho a biela ligotavá krása prírody. Čítať ďalej »


Krása ticha

Krása ticha

Vides |

My, šiesti mladí, na čele so sestrou Monikou sme v piatok 8. januára večer prišli na chatu Máriin dom v obci Látky. Na prvej víkendovke duchovného programu Emauzy nás privítala sestra Marika Valkovičová spolu s Paľom a Máriou Hortovcami, ktorí nám počas týchto troch dní približovali Sväté Písmo. Čítať ďalej »


Otváral nám Písma

Otváral nám Písma

Vides |

Prvý decembrový, tzv. Mikulášsky víkend sa na Látkach konali Emauzy II, kurz pre ôsmych VIDESákov, ktorí prišli počúvať Pána. Čítať ďalej »


Ukrajina cez rok po prvé...

Ukrajina cez rok po prvé...

Vides |

Šesť odhodlaných Slovákov – tri Slovenky a traja Slováci sa v dátume 12.-16.11.2015 rozhodli vycestovať na dlhú cestu do ukrajinského Ľvova, kde sa historicky po prvý krát konal Kurz pre animátorov. Čítať ďalej »


Bol s nimi!

Bol s nimi!

Vides |

Prvý novembroví víkend bol pre mladých Videsákov stretnutím s Bibliou. Absolvovaním prvej časti programu Emauzy v sprievode so sv. Františkom z Assisi nazreli do historických, prírodopisných a geografických zákutí sv. Písma. Celé stretnutie sa nieslo v duchu "..priblížil sa k nim sám Ježiš." Čítať ďalej »