Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Videsáci opäť spolu

Videsáci opäť spolu

Vides |

Posledný septembrový víkend sa skupina nadšených videsákov stretla na 0.stretku v Liptovskej Štiavnici. Víkend plný zážitkov sa niesol v duchu zdieľania, misijní dobrovoľníci porozprávali svoje dojmy, skúsenosti a zážitky z leta, noví mali možnosť nahliadnuť do života VIDESu. Čítať ďalej »


Ako bolo na Luníku

Ako bolo na Luníku

Vides |

Toto leto videsáci pôsobili medzi deťmi z Luníka IX v historickom počte. Dve dievčatá pomáhali na dievčenskom pobytovom tábore na Borde a spolu s ďalšími piatimi dobrovoľníkmi aj na prímesťáku. Čítať ďalej »


Moja skúsenosť s Rumunskom

Moja skúsenosť s Rumunskom

Vides |

Už počas roka, v ktorom sme sa pripravovali na našu misiu s deťmi som rozmýšľal a predstavoval si, aké to asi bude. Aké budú deti? V akom prostredí to bude? Ako to všetko zvládnem? Mám vlastne na to? S kým tam pôjdem? A hlavná otázka - kam vlastne pôjdem? Tieto otázky sa mi hnali hlavou, a to najmä v deň, keď sme si vyberali destináciu. Moja voľba bolo Rumunsko. Dôvod bol jednoduchý – potrebovali Čítať ďalej »Dva týždne na Ukrajine

Dva týždne na Ukrajine

Vides |

26.9. sme sa všetci, niektorí viac, iní menej skúsení animátori, stretli v Michalovciach, skadiaľ sme vyrážali na cestu plní očakávaní. O tom, že sme vstúpili do úplne iného sveta sme sa presvedčili v Užhorode, hneď pri nástupe do vlaku. Spoznávali sme novú kultúru a stretli sa s priateľskými ľuďmi. Čítať ďalej »Misia: Boľkovce, Kokava nad Rimavicou

Misia: Boľkovce, Kokava nad Rimavicou

Vides |

„Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium“ (Mk 16,15) My sme povedali ÁNO a išli sme. Hoci sme ostali tu na Slovensku, predsa bolo pre niektorých z nás veľkou obetou docestovať až do Boľkoviec alebo Kokavy nad Rimavicou. Naša misia sa začala presne 19. júla a s nádejou, že všetka námaha mala zmysel, sme ukončili druhý tábor 31. júla. Čítať ďalej »


Lúčenie so slzami v očiach

Lúčenie so slzami v očiach

Vides |

Tretí júlový týždeň, sme sa dvanásti dobrovoľníci presunuli na našej misijnej púti do Chudlova, kde náš čakalo vrúcne privítanie a prijatie nielen zo strany otca Vasiľa, pani Irky a ich troch malých dievčat, ale aj od miestnych detí, ktoré nás už poznali, alebo aj nie. Čítať ďalej »


Letný tábor v Nitre

Letný tábor v Nitre

Vides |

Koncom júla, v čase od 20.7. do 24.7., sa konal každoročný letný tábor pre deti z Orechovho dvora. Sú to malí Rómikovia, ktorí si počas školského roka za usilovnosť, poslušnosť a školskú dochádzku vyslúžia odmenu bezplatného tábora. Pripravujú im ho sestry Saleziánky (pracujú s nimi celý rok v školách priamo v osade) v spolupráci s dobrovoľníkmi z Nitry, pánom farárom a o pomoc požiadali aj nás – Čítať ďalej »