Hry o nebo

Hry o nebo

V dňoch od 11.7. do 15.7.2022 sa na Luníku IX konali Hry o nebo.

Hneď v prvý deň sa sv. Petrovi zlomil kľúč od nebeskej brány a úlomky sa rozkotúľali do celého sveta. Na to aby sme kľúč poskladali sme tie úlomky najprv hľadali. Každý deň nám s  hľadaním pomohla hlavná postava, ktorá predstavovala hlavnú myšlienku dňa. Prvý deň to bol grázel, ktorý bojoval s neposlušnosťou až nakoniec neposlušnosť prehrala a vyhrala poslušnosť.

V utorok sme stretli klauna, ktorý nás naučil, že radosť rozdávaním rastie a spoločne sme sa o túto radosť podelili s deťmi z Mašličkova.

Streda, deň tretí, vydali sme sa na mini túru nad Luník. V lese sme započuli žalostný spev dvoch väzňov, ktorí boli uväznení za svoju prefíkanosť. No sľúbili si, že keď sa raz z väzenia dostanú, budú žiť čestný život. A tak ukradnuté mäso vrátili a spoločne sme si užili opekačku.

Štvrtý deň nás navštívila pyšná slečna, ktorá sa posmievala svojej spolužiačke za to, ako chodí oblečená, ako sa učí. Avšak, našiel sa v nej aj kúsok pokory vďaka čomu sme objavili talenty Luníka vo futbalovom turnaji a v relácii Luník má talent.

Nadišiel piaty deň, deň posledný. Dnes nás svojou prítomnosťou poctila láskavá pani poštárka, ktorej sme pomohli nájsť všetky stratené známky a ona nám dala posledné zatúlané úlomky zlomeného kľúča. Poobedie sme si naplno užili v NEBOparku a celý tábor sme ukončili spoločným tancom vonku na ulici.

Z tábora si všetci odnášame množstvo skvelých zážitkov, veľa vtipných momentov a chvíle, ktoré sme strávili v kruhu našich kamarátov.

 

´ä

 

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu
v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Erika Karčová

23.08.2022 10:25