Laura Vicuňa - naša patrónka

Narodila sa 5. apríla 1891 v Santiagu - v hlavnom meste Chile. Zomrela, keď mala iba 12 rokov. Blahorečil ju pápež Ján Pavol II. - 3. septembra 1988. Jej mottom bolo: Radšej zomrieť ako zhrešiť! Je patrónkou rodín v ohrození, tínedžerov – mladých ľudí a momentálne aj patrónkou svetových dní mládeže :) Tak to je naša Laura!!!


Modlitba k bl. Laure


Blahoslavená Laura Vicuňová,
Cirkev ťa oslavuje ako vzor mladých.
Bola si poslušná Svätému Duchu
a čerpala si silu z Eucharistie,
vypros nám milosť,
o ktorú ťa s dôverou prosíme...
Pomôž nám dosiahnuť hlbokú vieru, 
chrániť si čistotu, verne si plniť denné
povinnosti, víťaziť nad nástrahami egoizmu a zla.
Nech sme aj my úplne otvorení pre Božiu vôľu,
dôveru k Panne Márii a lásku voči všetkým. 

 

Amen.

 

Viem, že dnes nie je moc v móde čítať dlhé a nudné knižky. Tak aspoň tak v krátkosti Ťa chcem povzbudiť a napísať Ti, že aj keď máš veľmi ťažký život (ako  som mala ja) – Boh Ťa má rád a má pre Teba prichystané to najúžasnejšie miesto na svete. 

Narodila som sa v Chillie, no po smrti ocina, Josého Dominga sme kvôli finančným problémom s maminou odišli do Argentíny (samozrejme aj s mojou mladšou sestrou Júliou). Štyri roky som potom bývala v internátnej škole sestier Saleziánok. Škola mi išla celkom dobre (ale tak musela som sa učiť, nenaskákalo mi to samo do hlavy :) a pravdupovediac, ešte sme nič nevedeli o počítačoch a internete :)).

Keďže som vedela, že mamina žije s Manuelom Morom, bohatým statkárom v hriešnom nemanželskom zväzku a že to veľmi uráža Boha, rozhodla som sa jej pomôcť. Každý deň som sa modlila za uzdravenie jej duše a prosila som Boha, aby jej dal dosť síl, aby dokázala opustiť Manuela. Nie vždy to bolo pre mňa ľahké, často som sa musela veľmi zapierať. No veľmi som jej chcela pomôcť. Ježiš raz v Písme povedal, že nie je väčší dôkaz lásky ako dať život za svojich priateľov. A tak po rozhovore s mojim spovedníkom som Bohu ponúkla svoj život za obrátenie maminy.

Postupne ma začala  premáhať choroba. Všetko ma strašne bolelo a veľmi som pri tom trpela. Nakoniec mi mamina sľúbila, že odíde od Manuela Moru a že sa vráti k Bohu. Potom si už pamätám iba tú obrovskú úľavu a radosť a... a... a to, ako si ma Ježiš zobral ku sebe a predstavil ma všetkým tu v nebi... Vynahradil mi tu všetky trápenia a starosti i obrovské bolesti ktoré som mala pred smrťou. 

Je tu krásne, modlím sa za vás a neviem sa dočkať, ako raz bude Ježiš v nebi predstavovať aj Teba :)

 

Tvoja Laura