Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 DOBRE BOLO!

DOBRE BOLO!

Vides |

Možno si to niekto všimol...tie iskričky v očiach mladých a odvážnych Videsákov, ktorí sa vracali domov zo svojich letných pôsobísk. Leto plné zážitkov, prebádaných miest i krajín, nových skúseností a priateľstiev. Kto by sa s tým všetkým nechcel podeliť? A tak sa naše cesty v malebnom kraji liptovskom opäť spojili. No, verte mi, jeden víkend na toľko príbehov je veru málo. Čítať ďalej »


VIDES NARODENINY

VIDES NARODENINY

Vides |

16.9. bol VEĽKÝ DEŇ🥳 Konala sa oslava pri príležitosti krásneho jubilea – 20 rokov VIDESu na Slovensku. Vo Veľkom Bieli sa stretli Videsáci minulí, súčasní aj budúci. Čítať ďalej »


Ja chcem byť vikingom!

Ja chcem byť vikingom!

Vides |

Okolo 40 nádejných vikingov z Gabčíkova sa pod vedením 12 skúsenejších Vikingov z celého Slovenska snažilo od 14. do 18. augusta 2023 vycvičiť si svojho draka v priestoroch saleziánskeho strediska na Mamateyovej v Bratislave. Áno, hádate správne, bol to prímestský tábor pre deti ukrajinských migrantov, do ktorého sa zapojili aj dobrovoľníci z Videsu, ale aj odinakiaľ. Čítať ďalej »


Víkend pre mladých Kuchynčanov

Víkend pre mladých Kuchynčanov

Vides |

"Slávnica Podhorie, polovičný, prosím." Tak zneli slová mladých cestujúcich z Kuchyne v autobuse. V dňoch 18.-20.8. sa stretli UPeCe, VIDES a decká z Kuchyne, ktoré už dávno nie sú deťmi, na saleziánskej chate v Slávnickom Podhorí. Čítať ďalej »


Vides na Luníku IX

Vides na Luníku IX

Vides |

Prímestský tábor Mojžiš 2023 s témou: „Neboj sa, ja budem s Tebou.“ Bosými nohami kráčať po úlomkoch zrkadiel, rozpadnutou loptou hádzať o múry činžiakov a hudbe načúvať od skorého večera do neskorého rána. Prizerať sa a žasnúť. No aké je to žasnutie? Otázky v hlave vynára, srdce láskou napĺňa a k službe poháňa. Čítať ďalej »


Poštárka - Bardejov

Poštárka - Bardejov

Vides |

Začiatok prázdnin a naša cesta smeruje hneď na východ. Spolu s animátormi sme sa z celého Slovenska vydali na cestu do Bardejova, krásneho mesta s bohatou históriou, aby sme pomohli s prímestským táborom na Poštárke. Tábor sa začal od 10.6.-14.6. 2023 a niesol v téme kráľovnej Ester. Čítať ďalej »


Rumunsko 2023

Rumunsko 2023

Vides |

Koncom júla - 22.-30.7. 2023 sa partia dobrovoľníkov VIDES-u zúčastnili tábora v Rumunsku, ktorý si pre tamojšie deti pripravili. Svoje zážitky opisuje jeden z nich. Čítať ďalej »


Tábor na Orecháči

Tábor na Orecháči

Vides |

Tretí júlový týždeň patril (ne)táboru v Nitre, konkrétne v rómskej osade na Orechovom Dvore, kde v lete videsáci chodia už pravidelne. Tento rok sme spolu so Všedkovedkou a deťmi objavovali vesmír, krásy Slovenska, spoznávali sme živočíchy a rastliny, niečo sme sa naučili aj o človeku a jeho tele. Čítať ďalej »