RožňavaRytieri na hrad!

Rytieri na hrad!

Rožňava |

Znelo priestormi Laury v Rožňave, ktoré sa opäť raz premenili na hradné nádvorie so svojimi tajomstvami a príbehmi. Počas letného prímestského tábora od 10. do 14. júla 2023 sa animátori aj deti (spolu okolo 80 ľudí) stali súčasťou Camelotu. Čítať ďalej »


Zbojníci? Veru nie ;)

Zbojníci? Veru nie ;)

Rožňava |

V piatok 28.10.2022 sa do Oratka Laura v Rožňave začali schádzať zbojníci. Vlastne to bolo osemnásť nových zbojníčok štvrtého až šiesteho ročníka, ktoré sa pod vedením dvoch skúsenejších zbojníčok snažili dokázať zbojníckemu kapitánovi, že zvládnu akúkoľvek zbojnícku úlohu. Priveľa zbojničiny? Veru tak. Čítať ďalej »
Križiaci na ceste

Križiaci na ceste

Rožňava |

Byť slávny, bohatý, mať vplyv... to bol sen mladého rytiera Goldfreya. Do jeho sna mu vstupoval sv. Jozef, ktorý ho pripravil na dobrodružstvo, ktoré ho čakal v blízkej dobe. On, jeho rytieri, deti, ktoré prijali prosbu pápeža Urbana znovu získať, obnoviť miesta, kde žil Pán Ježiš, začali rytiersky výcvik. Čítať ďalej »


Dobrodružstvo so strojom času

Dobrodružstvo so strojom času

Rožňava |

„Odkiaľ ste?“ „Prečo ste tak divne oblečení?“ „Som v Rožňave?“ Podobné otázky osobností a stroj času voviedol deti letného prímestského tábora do rôznych storočí nášho mesta a okolia. Čítať ďalej »Ako napraviť, čo sa pokazilo ...

Ako napraviť, čo sa pokazilo ...

Rožňava |

Mladí animátori združenia Laura z Rožňavy z pripravili trojdňový, jarný prímestský tábor pre deti Rožňavy a okolia od 1. - 7. ročník ZŠ. Celý tábor bol motivovaný príbehom Pata a Mata, veľmi dobrých, tvorivých kamarátov. Poukázali na hodnoty pravého priateľstva, ktoré nie sú v bezchybnosti, ale v pravdivosti a snahe napraviť čo sa pokazilo. Čítať ďalej »


Rožňavské tajomstvo šatníka

Rožňavské tajomstvo šatníka

Rožňava |

Druhý prázdninový týždeň zorganizovala Laura, združenie mladých, stredisko Rožňava v spolupráci s Domkou – Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava letný prímestský tábor, v ktorom sa cez tajomný šatník preniesli do krajiny plnej divov Narnie. Čítať ďalej »