Pozvánky


Dostaňme školu pod strechu

Dostaňme školu pod strechu

pozvánka |

Občianske združenie SAVIO spúšťa už 19. ročník pôstnej a veľkonočnej verejnej zbierky Tehlička. Jej cieľom je zabezpečiť lepšie podmienky na vzdelávanie a stravovanie v Edukačnom centre sv. Bakhity v Tonj v Južnom Sudáne. Vďaka vyzbieraným finančným prostriedkom pomôže SAVIO postaviť školskú multifunkčnú halu. Zbierka potrvá počas celého pôstu a vyvrcholí na Veľkonočnú nedeľu 31. marca 2024. Čítať ďalej »


Roztancuj sa na TEENDANCE 23

Roztancuj sa na TEENDANCE 23

pozvánka |

anečná súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov. Vznikla ako jeden z projektov Združenia Laury. Brány tanečnej súťaže sa prvýkrát otvorili v roku 2010. Ani tento rok nebude výnimkou. Čítať ďalej »


GPS kurz

GPS kurz

pozvánka |

Projekt saleziánok GPS spúšťa nový ročný kurz na šk. rok 2023/2024. Ide o intenzívny čas pre rozvoj seba a svojho duchovného života. Kurz je určený pre dievčatá. Čítať ďalej »


Príprava na SDM 2023

Príprava na SDM 2023

pozvánka |

Slovenský organizačný tím SDM 2023 vydal slovenskú verziu prvej prípravnej katechézy pred Svetovými dňami mládeže, ktoré budú v auguste 2023 v Lisabone. K dispozícii je na webe SDM. Čítať ďalej »


Online biblická liga Bibliq spúšťa prihlasovanie do nového ročníka

Online biblická liga Bibliq spúšťa prihlasovanie do nového ročníka

pozvánka |

Pochopiť evanjelium Sv. Jána v nových súvislostiach. To ponúka v tomto ročníku inovatívna biblická súťaž s názvom Bibliq z dielne saleziánskeho pastoračného tímu. Online liga, postavená na princípoch hry, približuje mladým ľuďom Bibliu a pomáha im budovať návyk čítať ju denne. Prihlasovanie do druhého ročníka sa otvára 9. januára. Čítať ďalej »


Darujme úsmev

Darujme úsmev

pozvánka |

Prešiel ďalší rok a Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku ponúka svojim členom, spolupracovníkom, sympatizantom a všetkým ľuďom dobrej vôle možnosť zapojiť sa už po 9. krát do nášho celoslovenského sociálneho projektu Darujme úsmev. Čítať ďalej »


Týždeň pre mladých

Týždeň pre mladých

pozvánka |

V dňoch 14. - 20. novembra 2022 sa uskutoční Týždeň Cirkvi pre mládež. V danom týždni chceme, aby mladí prežili, že Cirkev je tu pre nich a majú v nej svoje miesto. Zvlášť, aby to zakúsili vo svojich farnostiach, stretkách či spoločenstvách, centrách pre mládež a strediskách. Čítať ďalej »
Hviezdy do tmy

Hviezdy do tmy

pozvánka |

Vojna je tma. Zatienila naše srdcia. Ukrajinským a ruským deťom zatemnila budúcnosť. Možno sme príliš vzdialení od vyriešenia vojenského konfliktu, ale môžeme ukázať blízkosť a nádej tým, ktorí ňou trpia. Preto vzniká celoslovenská detská kampaň Hviezdy do tmy. Čítať ďalej »