KošiceKeď fotka mlčí, nech spomienka rozpráva.

Keď fotka mlčí, nech spomienka rozpráva.

Košice |

26.10. 2014 sme oslávili 10 rokov občianskeho združenia Laura- sídlisko KVP. Celé stretnutie sa nieslo v duchu žltej a oranžovej, v príjemnej atmosfére koláčikov a chlebíčkov, ale najmä v ovzduší vďaky všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vytvoreniu „lauráckej“ rodiny práve v Košiciach na sídlisku KVP. Zaspomínali sme si prostredníctvom fotiek a špeci „news“ s moderátorkami Vejčou a Čítať ďalej »Deň detí v Košiciach

Deň detí v Košiciach

Košice |

Vo štvrtok 29.6.2013 , sme si pripomenuli medzinárodný deň detí .Združenie Laura s Mestskou časťou KVP pripravilo bohatý program pre všetky deti . Mohli si zaskákať na trampolíne , šmýkať sa na nafukovacej šmýkačke , mohli si nechať pomaľovať tvár a súťažiť na rôznych disciplínach. Čítať ďalej »


Kreatívne dobro

Kreatívne dobro

Košice |

Viete z čoho sa skladá slovko dobrovoľne? Skladá sa zo slova dobro a voľne. A presne tak 23.5.2014 sme robili voľné dobro. Niečo voľne, začo nežiadame nič a dobro, začo dostaneme veľa. Zapojili sme sa do akcie 72 hodín, pričom nám to 72 hodín vôbec netrvalo. Trvá to až doteraz. Čítať ďalej »Jarný prímestský tábor Anidor

Jarný prímestský tábor Anidor

Košice |

Zamysleli ste sa nad tým, akého pôvodu je slovo Anidor? Je to veľmi jednoduché. Stačí si ho prečítať odzadu a hneď pochopíte hlavnú myšlienku tohto- ročného jarného tábora, ktorý je jednou z ponúk Mestskej časti Košice- sídlisko KVP a OZ LAURA. Tábor- RODINA Čítať ďalej »


Ako bolo v Kasíne u troch kráľov (R. P. 2014)

Ako bolo v Kasíne u troch kráľov (R. P. 2014)

Košice |

Peknou kávépéčkarskou tradíciou po novom roku sa už stal zábavno-spoločenský (a predovšetkým) hráčsky večer v originálnom kasínovskom štýle. Z organizačno-technických dôvodov sa aktuálny štvrtý ročník neuskutočnil v čase (plus/mínus) sviatku Troch kráľov, ale až v predvečer polročných prázdnin na sklonku januára (a náhodou symbolicky na sviatok sv. Don Bosca; nepochybujeme o tom, že keby tento Čítať ďalej »


Zimné olympijské hry na KVP

Zimné olympijské hry na KVP

Košice |

Je 25.1. a v Košiciach udreli kruté mrazy. V tento deň bolo jednou z najlepších možností ukryť sa niekde v teple (pokiaľ išlo kúrenie). Nastali vo mne obavy, či zima neodradí rodiny s deťmi prísť na tradičný Karneval na ľade organizovaný Mestskou časťou Košice- sídlisko KVP a OZ Laura. Čítať ďalej »


Silvestrovské Tatry

Silvestrovské Tatry

Košice |

Už tretí ročník Silvestrovských Tatier bol lákadlom pre košických turistov a milovníkov prírody. Počet záujemcov sa zvyšuje každým rokom- takže k objednanému autobusu sa musel priobjednať i mikrobus. Čítať ďalej »