Kniha na čítanie - 10 zázrakov ruženca

Kniha na čítanie - 10 zázrakov ruženca

Niečo na povzbudenie ...

Ruženec. Najväčší dar, ktorý sme mohli my ľudia dostať od našej nebeskej matky Panny Márie. Pre niekoho len obyčajná šnúrka s korálkami, ktorú nosia kresťania na krku a babičky ju skoro neustále žmolia v rukách, pre iných zase najväčšia duchovná zbraň v dejinách kresťanstva. Táto jednoduchá mariánska pobožnosť je tu pre nás od nepamäti.


Autor Donald H. Calloway, MIC opäť nesklamal a napísal ďalšiu povzbudivú knihu, ktorá núti človeka k zamysleniu a modlitbe. Tento autor vie vždy prekvapiť a pritiahnuť mnoho ľudí k praktickému prežívaniu viery.


V knihe 10 zázrakov ruženca sa dozvieme zaujímavé a aj praktické informácie o ruženci a jeho neobyčajnej sile. Veď nie nadarmo sa vraví, že ruženec je najsilnejšia duchovná zbraň, cez ktorú sa dá vyprosiť čokoľvek. 10 zázrakov ruženca, ktoré sú opísané v tejto knihe, donútia čitateľa zamyslieť sa nad otázkou „Prečo je dôležité modliť sa ruženec každý deň?“. Myslím, že každý jeden človek sa po prečítaní tejto knihy zamyslí nad touto pomerne ľahkou otázkou. A každý bude mať inú odpoveď na túto otázku a motiváciu viac sa modliť túto jednoduchú mariánsku pobožnosť.


Kniha je rozdelená do desiatich (respektíve jedenástich) častí, ktoré tvoria pomyselný desiatok z ruženca. V každej jednej časti opisuje iné dôvody pre praktizovanie tejto pobožnosti. Kniha nám ponúka pohľad na ruženec z historickej stránky, a to konkrétne jeho vývoj od najstarších čias až po súčasnú dobu. Nachádzajú sa tu nielen informácie o ruženci a jeho modlitbe, ale aj konkrétne príklady a pravdivé príbehy o sile tejto duchovnej zbrane. Taktiež tu nájdeme na konci každej časti slová na zamyslenie v podobe citátov od pápežov, svätých, blahoslavených a ctihodných ľudí. Na konci knihy nájdeme dodatok, ktorý obsahuje praktický návod „ako sa modliť ruženec“ a taktiež všetky tajomstvá ruženca.


Kniha mi objasnila, prečo je také dôležité a potrebné modliť sa každý deň túto neobyčajnú mariánsku pobožnosť. Ukázala mi veľmi veľa dôvodov, pre ktoré sa každý deň modlím ruženec. A na záver by som ešte poukázala na citát od sv. pápeža Jána XXIII: „Nech vo vašich rukách nikdy nechýba ruženec.“


Knihu 10 zázrakov ruženca nájdete na Zachej.sk.


Nina Mazuchová

Laura

16.09.2021 13:55