Čo je Boží cieľ?

Čo je Boží cieľ?

„Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom,...“

Evanjelium: Mt 7,7-12

 

Zamyslenie: Bože, prečo hovoríš, že sme zlí? „Lebo nekonáte podľa mojej vôle.” Tak prečo si nám dal slobodnú vôľu? „Lebo netúžim po robotovi, ale po TEBE.” Tak prečo je také ťažké milovať, keď TY sám chceš, aby sme milovali? „Lebo vtedy nie si ty na prvom mieste.” A ako nemám dávať seba na 1. miesto? „Dôverou, plynúcou zo zažívania mojej lásky. Keď vieš/cítiš, že ja ťa milujem, nepotrebuješ si zabezpečovať lásku svojimi spôsobmi. Všetko tvoje konanie má cieľ, aby ti bolo dobre, aby si zažíval lásku, dobrý pocit, niečo príjemné – resp. aby si sa vyhol negatívnym zážitkom: Tvoj cieľ si TY. Ale uvedom si, môj cieľ si tiež TY.

A čo myslíš, kto skôr naplní svoj cieľ?”

 

Plug and Pray: Pane Ježišu, prosím Ťa, daj mi do dnešného dňa dobré veci. Pomôž mi uvedomovať si, že Ty mi iné ako dobré ani nemôžeš dať, lebo si Dobrota a nekonečne ma miluješ. Občas nechápem, prečo sa mi dejú niektoré nepríjemné veci, ale, prosím, pripomínaj mi vtedy tieto dve pravdy: že si Dobrý a JA som Tvoj cieľ.

 

V akcii: Budem si dnes pripomínať a vyznávať v každej situácii: Boh je dobrý a ja som Jeho cieľ. (Aj nahlas – na povzbudenie druhých).

 

Bonus: Ja som Tvoj cieľ.  (25:02 - 30:00 min.)

 

 

 

 

 

Titi, Zuzka Doužická

14.03.2019 00:15