Všade prorok, doma...

Všade prorok, doma...

Koľko takých rečí sme už počuli! ...z toho nič dobré nepozerá...na východe nič nie je...stade ešte nič dobrého nevzišlo...z neho nikdy nič nebude...z neho nemôže byť svätec!

Evanjelium: Jn 7, 40-53

 

Zamyslenie:  A predsa. Zlé sa na dobré obrátilo, veľa ľudí sa aj napriek prvotnému odsúdeniu stalo úspešnými a z mnohých neposedníkov sa stali svätci.

Aj Ježiša dnes zavrhujú. Nielen kraj, z ktorého pochádza, ale aj jeho ako osobu. A pamätáte si, ako to všetko dopadlo? Víťazne. Veď čoskoro nastane znova, už nie sme ďaleko od nebeského Kráľovstva (a to takmer doslova).

Stretli ste sa už s tým porekadlom: Všade ho majú za proroka, len doma nie? Nuž, tak to býva. Aj sám Ježiš Kristus nám to dnes potvrdzuje. Tak sa neboj, keď tvoj návrh niekto zmietne zo stola. Keď tvoj nápad na zlepšenie nikto poriadne nevypočul. Keď... Proste, nedaj sa znechutiť! Vytrvaj, slúž druhým, rob dobro a tvoj poklad v nebi bude rásť. 

 

Plug and Pray: Pane, nedovoľ, aby ma premohlo znechutenie. Nedovoľ mi upadnúť do stavu „je mi to jedno, robte si, ako chcete“. Ty vieš, ako veľmi mi záleží na mojich blízkych i na tom, čo sa deje okolo mňa. Daj mi iskru nadšenia, batoh múdrosti a za horu vytrvalosti, aby som nepovolil v svojom povolaní a odhodlane kráčal k svätosti. Amen.

 

V akcii: Dnes sa nenechám znechutiť. Udržím si v sebe radosť a budem ju okolo seba rozdávať plným priehrštím! (No dobre, tak aspoň po štipkách.)

 

Bonus: Skúmaj a uvidíš

 

 

Mariana

06.04.2019 00:15