Brať alebo dávať? – Oboje!

Brať alebo dávať? – Oboje!

Zamyslenie: Už asi každý zažil tú chvíľu, keď si povedal: „Som úplne vyčerpaná/ý.“ Potom ale prišiel nejaký človek alebo situácia, keď ste znova pookriali. Ba možno si to bol/a práve Ty, kto takto zapálil človeka. Myslím, že ľudia na vrchu s Ježišom na tom boli podobne... Vyčerpaní, hladní, no skrátka boli na tom zle. ALE Ježiš sa o nich postaral, keď dal chlapec všetko, čo mal, dával to apoštolom, aby ONI rozdávali. Preto nás v tento deň povzbudzujem, aby sme vyslovene dávali pozor, či niekto nepotrebuje to naše „všetko“.

Plug and Pray: Môj Drahý! Meň moje srdce, aby sa stávalo vnímavým na hladných ľudí. Daj mi zrak, ktorý bude vidieť, čo potrebujú. Daj mi slová, ktorými ich chceš nakŕmiť. Ja Ti dnes túžim odovzdať svoju pýchu a tvrdosť, aby som Ti nebránil/a konať skrze mňa.
V akcii: Hľadaj hladných a ak ich nájdeš a nevieš, čo robiť, na začiatok úplne stačí len s nimi byť a počúvať. Ak nenájdeš a trúfaš si, odovzdaj Bohu toľko svojej sýtosti, koľko chceš, aby ňou posilnil tých vyčerpaných ľudí na vrchu.
 
Evanjelium: Mt 15, 29-37
 
 
Peťa

Laura

05.12.2018 11:15