Kto má uši nech (nielen) počúva

Kto má uši nech (nielen) počúva

Uši sú super vynález. Vnímame nimi zvuky, vieme ich okrášliť náušnicami alebo vďaka nim vieme nosiť okuliare. Okrem iného nám v poslednom čase korona odhalila ich ďalšiu super funkciu. Dá sa o ne napríklad parádne zachytiť rúško.

Každý z nás už aspoň raz zažil, že sa mu podarilo nasadiť rúško a gumičky príšerne tlačili, rezali, ťahali a vy ste si mysleli, že vám tie gumičky chcú amputovať, snáď, obe uši naraz. Boli sme z toho nervózni a bolelo nás to. No, skrátka, pocity nič moc.

Zlé slovo funguje na rovnakom princípe. Kriví uši, spôsobuje bolesť a človek sa cíti nepríjemne.  Akurát zlé slovo škodí nielen ušiam, ale hlavne srdcu. 

Hovorme ľuďom okolo nás radšej pekné slová. V našej kultúre vraj všeobecne málo chválime. Nebojme sa niekoho úprimne pochváliť. Lebo výskum školy života ukázal, že dobré a milé slová prospievajú nielen ušiam, ale hlavne potešujú srdce ;) .

Evanjelium: Mt 11, 11-15

Plug and Pray: Milý Ježišu, odpusť nám všetky zlé slová, ktorými sme ublížili nielen svojim blízkym, ale aj tebe. Keď nám to pôjde ťažko a budeme nahnevaní, pošli nám, prosím, do cesty nejakého „Jána“ alebo „Eliáša“, ktorý nám pomôže nájsť tú správnu cestu k tebe a blížnym.

V akcii:  Pochváľ dnes niekoho za to, čo sa mu podarilo a pusti si niečo dobré na počúvanie. Niečo, čo pohladí nielen uši, ale aj dušu. 

Bonus: To krásne, čo máme napočúvané nás môže sprevádzať po celý život...

LaMa

10.12.2020 00:00