Bratislava hostila športové sústredenie

Bratislava hostila športové sústredenie

Druhý októbrový víkend sa v Bratislave uskutočnil premiérový ročník celoslovenského športového sústredenia pre dievčatá vo futbale a volejbale. Víkend plný športu si užilo 30 účastníčok naozaj z celého Slovenska!

Po príchode a ubytovaní čakalo na dievčatá prekvapenie v podobe kondičného tréningu. Aj keď nie s nadšením, ale predsa všetkých 30 dievčat spolu s organizátormi zvládli hodinový tréning v telocvični, po ktorom nasledoval asi pol hodinový intervalový tréning známy ako tabata. Po tréningu a večeri sa všetci účastníci presunuli na Spojenú školu Svätej Rodiny, kde mohli do rána regenerovať toto piatkové prekvapenie. 
 
Sobota sa niesla na Mamateyke v duchu zlepšovania si svojich športových zručností. Futbalistky a volejbalistky už trénovali oddelene, pričom sa im venovalo hneď niekoľko trénerov. Na futbalovom ihrisku dievčatá cibrili svoju kopaciu techniku a v telocvični si zase volejbalistky skúšali rôzne cvičenia a techniky odbitia.  Po chutnom obede a krátkej prestávke nasledovali zápasy vo futbale a volejbale, kde však nešlo o výhru, ale skôr o preverenie nadobudnutých športových zručností.
 
Druhé prekvapenie, ktoré čakalo na dievčatá bolo rozdelenie do piatich tímov, kde pod vedením organizátorov bojovali spolu o cenné body v oboch športoch! Ukázalo sa, že všetky účastníčky sú športovo univerzálne nadané a dokážu sa navzájom podporiť. Futbalistky ťahali družstvo vo futbale, no nestratili sa ani pod vysokou sieťou. Volejbalistkám prospel kondičný tréning, keďže pri futbale ani náhodou nezaostávali. 
 
Konečné poradie novovytvorených tímov určil počet získaných a stratených bodov z oboch športov. Tímy sa svoje umiestnenie dozvedeli po večeri, kedy tí najlepší z najlepších získali vďaka nášmu sponzorovi  www.prezenty.sk na pamiatku tričko z limitovanej edície „Športové sústredenie 2016“ 
 
Fotky a veľa zaujímavých informácii z dielne Športového tímu, nájdete na jeho FB stránke Športový tím OZ LAURA.

 

Ľubo Horný

13.10.2016 21:09