Bystrica žila floorballom

Bystrica žila floorballom

V Banskej Bystrici si florbalistky z celého Slovenska po roku opäť raz zmerali sily. Na dievčenskom florbalovom turnaji, ktorý organizoval športový tím združenia Laura, dievčatá bojovali o medaily v dvoch kategóriách: mladšie dievčatá (do 15 rokov) a staršie (do 21 rokov). V mladšej kategórii si zlato vybojovalo domáce družstvo Čoše? To fákt? ktoré nemalo na svojom konte žiadnu prehru. Finálový zápas v staršej kategórii bol do poslednej chvíle veľmi vyrovnaný, no nakoniec si so sebou do Bratislavy zlato odnieslo družstvo Trnávka.

S kvalitou hry boli spokojní aj organizátori: „Tento rok bola úroveň turnaja opäť o čosi vyššie. Taktiež sa tešíme z vysokej účasti a hlavne z fairplay hry účastníčiek,“ povedal Ján Podhájecký, člen športového tímu.


Napriek tomu, že florbalový turnaj už pozná mená svojich víťazov, organizátori už teraz pripravujú ďalšie celoslovenské športové akcie, Najbližšie plánujú školenie trénerov a rozhodcov (11. – 13. novembra) a v januári turnaj vo vybíjanej.

Výsledky: 

Mladšie - do 15 rokov

1. Čoše? To fákt? / Banská Bystrica
2. Trnávka / Bratislava
3. Šumivé No Name / Bratislava, Mamatejka
4. Humenné 

Cena pre najlepšiu strelkyňu: Veronika Minárová – BA - Trnávka
Cena pre najlepšiu brankárku: Andrea Mičodová – BB - Čoše? To fákt?


Staršie - do 21 rokov

1. Trnávka / Bratislava
2. FDB 3 Hôrky / Košice
3. Kalvárka / Košice
4. Čoše? To fákt? / Banská Bystrica
5. Špagety / Bratislava, Mamatejka
6. Humenné 

Cena pre najlepšiu strelkyňu : Lucia Eškutová - KE-Kalvárka
Cena pre najlepšiu brankárku : Lucia Jerušková - BA-Trnávka

Cena za fairplay spomedzi všetkých tímov : Košice - FDB 3 Hôrky

 

FOTO z turnaja nájdete tu :)

 

„Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu na poskytnutie účelovej dotácie Úradu vlády SR na podporu programov, iniciatív a aktivít v oblasti národnej protidrogovej stratégie pre rok 2012. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedný <Laura, združenie mladých>“.

Janči P.

03.10.2011 14:10