Vytancovali sme to ♥ !

Vytancovali sme to ♥ !

Tretí októbrový víkend to v saleziánskom stredisku 3 hôrky v Košiciach žilo tancom. V poradí už 6. ročník celoslovenskej súťaže zmenil miesto svojho pôsobenia, nekonal sa v Bratislave ako to bolo zvykom ale presunul sa trošku na východ, do mesta Košice.

Všetko to začalo v piatok, 16. októbra príchodom jednotlivých či už súťažných alebo nesúťažných tímov, spoločnou registráciu na Gymnáziu Košických mučeníkov na sídlisku KVP. Po registrácii a základných pokynoch sme sa postupne presunuli do strediska 3 hôrky, kde sme spoločne otvorili celý TeenDance svätou omšou. Po sv. omši už nasledovala večera a spoločný program opäť na gymnáziu. V sobotu ráno sme sa stretli opäť v stredisku a po ranných modlitbách a výborných raňajkách na nás už čakali workshopy, konkrétne Hip-Hop a Latino. Výnimočnosťou tohto ročníka súťaže bolo práve to, že na oboch workshopoch sa trénoval tanec na rovnakú pieseň a po obede, ktorý bol samozrejme opäť vynikajúci, si tieto dva tanečné štýly zatancovali hôrok tzv. battle. Po tomto „súboji tancov“ sme sa spolu so všetkými účastníkmi presunuli do priestorov školy, kde prebiehal celý galavečer. Všetky tímy sa na neho poctivo pripravovali, čoho dôkazom boli krásne kostýmy, nádherné tance a kopec vysmiatych tvári všade, kam ste sa len pozreli. Ale ako to na všetkých súťažiach býva, prvé miesto je iba jedno. Víťazom TeenDance 2015 sa stalo družstvo z Banskej Bystrice. Druhé miesto obsadil Michalovce-Heart attack a tretie miesto sa ušlo tímu z Košíc-Kalvária.Najlepším tanečníkom sa stal jeden z troch chlapcov, ktorý sa súťaže zúčastni, Emil z Michaloviec.

Celý TeenDance 2015 sa niesol v hesle: „ Vytancuj to srdcom“ a všetkým našim tanečníkom sa toto heslo podarilo splniť. Naše srdcia budú tancovať aj naďalej a tešíme sa na 7. ročník TeenDance...kde sa stretneme o rok ?! 

Viac foto: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.923851274358796.1073741836.512432008834060&type=3

 

 

 

Veronika Kužmová

05.11.2015 21:09