Otvorenie školského roku v Salezku: Bude ako nebolo

Otvorenie školského roku v Salezku: Bude ako nebolo

Prvá septembrová nedeľa v Saleziánskom mládežníckom stredisku bola venovaná všetkým Sásovčanom. Pre tých najmenších boli pripravené rôzne zaujímavé atrakcie a pre tých starších to bola prezentácia atmosféry, ktorá v Salezku vládne.

Po spoločnom otvorení brány Salezka o štvrtej hodine sa deti rozbehli po stanoviskách, ktoré boli rozmiestnené v areáli strediska. Deti si mohli vyskúšať futbal, hokejbal, basketbal, streľbu z luku, jazdu s kolobežkou, skákacie chodúle, slacklinu či prekážkovú dráhu. Všetky tieto atrakcie je možné využívať počas roka na akciách, stretkách alebo krúžkoch v Salezku.

Potom, ako si deti na stanoviskách nazbierali body, boli otvorené zaujímavé atrakcie, kde tieto body mohli míňať. Najväčším lákadlom bola strašidelná miestnosť, kde sa tvorili rady čakajúcich detí. Netreba však zabudnúť na ďalšie zaujímavé atrakcie, ktorými boli bábkové divadlo, zlaňovanie z balkónu, kino, príprava palaciniek alebo kúzelník.

Salezián Juraj Kovaľ, ktorý viedol organizáciu tejto akcie ju zhodnotil slovami: "Chuť naplno využiť svoje dary a talenty, ba ešte viac ako "naplno", som vnímal medzi animátormi na prvom maxistretku. Oratko sme otvorili tak ako sa má, pekným popoludním plným hier, atrakcií a hlavne bohatou ponukou aktivít, do ktorých sme pozývali deti a rodiny, ktoré sa tu v nedeľu zišli.

Pociťujem veľkú vďačnosť a obdiv našich animátorov, ktorí preukázali, že sa neboja nových nápadov a celej akcie sa zhostili nie ako povinnosti, ale ako niečoho, z čoho majú radosť; dávali sa do nej celí. Tak som ich vnímal. A verím, že toto vycítili aj celé rodiny, ktoré sem prišli. Atmosféra otvorenej náruče a radosti. Takto to má byť! A vďaka pánu Bohu, ktorý nám požehnal fantastické počasie. Teším sa na ďalšie takéto nedeľné popoludnia, kde budeme budovať rodinnosť a spríjemníme život na Sásovej."

Animátorka Natália, ktorá akciu moderovala dodala: "Maxistretko otvorilo dvere novým deťom a som len rada, že som sa mohla zapojiť. Môžem podať ďalej to, čo som sama dostala od Saleziánov."

Táto akcia slúži na odprezentovanie možností (stretiek, krúžkov, atrakcií), ktoré deti v saleziánskom stredisku majú. Okrem toho je v salezku aktívnych okolo 60 mladých animátorov, ktorý dobrovoľne a nezištne venujú svoj voľný čas a energiu do prípravy akcií a stretiek pre deti a mládež.

 

 

Martin Funiak

09.09.2014 18:33