KubCup oslavuje: organizátori ponúkajú nový pohľad

KubCup oslavuje: organizátori ponúkajú nový pohľad

Na Orave sa schyľuje k podujatiu roka. Prvý májový víkend sa totiž v Dolnom Kubíne rozprúdi KubCup. Tento obľúbený celoslovenský volejbalový turnaj zmiešaných amatérskych družstiev tento rok oslavuje už 15 rokov svojej existencie.

Dolný Kubín 27.4.2017

Začalo to pred pätnástimi rokmi v Dolnom Kubíne. Stretlo sa niekoľko družstiev  dolnokubínskeho okresu, aby si priateľsky zahrali volejbal. Po tom, ako sa prihlásil prvý cezpoľný tím, chýry o turnaji sa rozšírili. Teraz má turnaj svojich zástupcov zo všetkých kútov Slovenska, od Bratislavy po Michalovce, od Námestova až po Galantu.

Aj tento rok KubCup spojí takmer 350 mladých ľudí, športovcov aj dobrovoľníkov od 15 rokov. O obľúbenosti turnaja svedčí aj fakt, že tento rok sa do hodiny od  spustenia registrácie nahlásilo 24 družstiev. Ďalší desiati „oneskorenci“ to stihli do 24 hodín.

Účastníkov aj tento rok čakajú 2 dni plné volejbalu v piatich kubínskych telocvičniach. Novinkou je rozdelenie turnaja na kategórie PRO&JOY, vďaka čomu si môžu diváci ale aj športovci užiť vyrovnané a kvalitné zápasy.  Mottom turnaja je „viac než len volejbal“ a tak je pre všetkých pripravený aj bohatý duchovný a sprievodný program. Viac informácií o turnaji nájdete TU.

Organizátorom turnaja je už 15. krát Laura, združenie mladých - stredisko Dolný Kubín v spolupráci s mnohými miestnymi dobrovoľníkmi a sestrami saleziánkami. Turnaj sa však rozrástol aj vďaka podpore mesta Dolný Kubín, grantom a mnohým sponzorom, ktorým aj touto cesto ďakujeme.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

___

Sr. Mária Gregová FMA

Spoluorganizátorka turnaja

 

Dolný Kubín

27.04.2018 11:58