83 hodín s kráľovnou

83 hodín s kráľovnou

Stretnúť sa s významnou osobou na 1 hodinu, vidieť sa, pokecať, či len vnímať tú jedinečnú atmošku, to je zážitok, ktorý sa neodmieta. Dievčatá zo SCVČ a strediska Laura využili jarné prázdniny a vyštartovali za svojím snom neuveriteľne až na 83 hodín.

Prvé hodiny, napätie stúpa aj cesta  na známu chatu Jasenovce. „Čo alebo presnejšie Kto ich čaká?“- možno práve také myšlienky im prebiehali hlavou. Klasické ubytovávanie, porozhliadanie sa po vonkajšom aj vnútornom okolí a za pár sekúnd začína program. Zlaďujú sa, aby mohli privítať spolu kráľovnú. Príprava teda bola minimálne 2 hodinová aj s večerou a po nej to prišlo.

Kruté odovzdávanie mobilov pre ničím nerušené  stretnutie, slová, ktoré prezradili, čo to, ticho, v ktorom sa dá počuť len srdcom a všetko o kráľovnej. Múdra, obetavá, odvážna, krásna  Ester a osoby, s ktorými bol spojený jej príbeh odhalil dievčatám  nielen film.

Po 48 hodinách  naj zážitkov a aktivít,  strhujúcich a hlavne na city hrajúcich krátkych  videí, zaujímavostí,   aj oslava, veľkolepá, narodeninová, ako má byť aj s tortou, detským šampanským, darčekmi, ale hlavne s kámoškami zo stretka ovečky- Tímea, Ivka, Barbi, Mima a sestra Mary, Dašena, novicka Monika a Anka, starajúca sa o naše žalúdky, pri pantomíme, kecaní, skladaní rýmov s popcornom v ústach, na zemi, vo vzduchu...Janka mala 17 rokov.

Večer plný interného humoru vystriedala Popolcová streda a posledná 24 hodinovka, v ktorej prišla najdôležitejšia seansa, aj vďaka bratom saleziánom, ktorí s nami občas boli. Schôdzka s Ním, s Jeho láskou a milosrdenstvom,  čo spôsobilo radosť, spokojnosť, nadšenie a chuť dávať, nebyť sám v tichu, ale ísť všade a hovoriť, žiť  naplno.

Posledná hodina, pomaly uplynula z tých nezabudnuteľných s kráľovnou. Stretli sa nielen s jednou, ale s viacerými významnými osobami a predovšetkým so sebou samou, ako jedinečným stvorením, ktoré má v živote svoju originálnu cestu, na ktorú má každá asi viac ako 83 hodín.

Dagmara Čepelová

25.03.2014 09:25