Servis, smeč, blok- eMeM cup

Servis, smeč, blok- eMeM cup

Medzi mladými z humenského strediska je známe, že v období Vianoc môžu rátať s volejbalom. Nebolo tomu inak ani v roku 2017. Vo štvrtok 28. decembra sa v Mestskej športovej hale v Humennom uskutočnil už tradičný eMeM cup.

Každoročný volejbalový turnaj miešaných družstiev zorganizovali animátorky zo SCVČ a strediska Laura. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 9 tímov. Bojovali medzi sebou v dvoch skupinách. Skupina A mala štyroch členov a postupoval z nej jeden tím do finálovej skupiny. Zo skupiny B postupovali dva tímy, keďže bola päťčlenná.

Počas turnaja bolo k dispozícii i občerstvenie pripravené dobrovoľníkmi. Medzi zápasmi sa vytvoril priestor na rozhovory. Okrem športovej stránky je eMeM cup aj formou stretnutia a vytvárania spoločenstva. Zvlášť pre vysokoškolákov a pracujúcich, ktorí sú poväčšine roka mimo Humenného, v práci či na školách.

Po bojoch v skupinách nasledovali zápasy o umiestnenie a zápasy vo finálovej trojčlennej skupine. Bodové rozdiely boli v niektorých prípadoch tesné. Hralo sa naozaj na slušnej úrovni a v dobrom tempe. Každý tím dostal pamiatku v podobe diplomu. Šport by mal ľudí spájať a eMeM cupu sa to opäť podarilo. Nechýbala bojovnosť, súťaživosť a snaha získať každý bod, ale zvíťazila dobrá nálada. 

Michal Sopiak

02.01.2018 22:18